Kaput Koruma Filmi hk.

Arkadaşlar merhaba,

Arabamda kaput koruma filmi var, rengi biraz soldu. Arabayı alalı 3 yıl oldu, benden önceki sahibi kaput koruma filmi yaptırmış. Şu an mevcut soluk renkli filmi komple kaldırmakla yeniden yaptırmak arasında kararsız kaldım. Komple söktürüp pasta cila yaptırsam kaputta renk ton farkı olur mu diye tereddüdüm var. En kötü ihtimal yeniden yaptıracağım.

Konu ile ilgili tavsiyelerinize ve Ankara da bu işleri yaptırabileceğim önerilerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam yapılan film renk attıysa 90% pvc yani reklam afişi filmidir. Geç olmadan kaldırmakta fayda var. Arabalarımızın boyaları ince olduğu için ben film öneririm. Bu sefer Polipropilen film yaptirirsaniz hep solma yapmaz hemde sökerken yapışkan bırakma ihtimali daha az olur. Pvc sökerken bir miktar yapışkan bırakacak bunun için elle zorlamadan petrol türevi malzemelerle rahatlıkla sokebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,

Arabamda kaput koruma filmi var, rengi biraz soldu. Arabayı alalı 3 yıl oldu, benden önceki sahibi kaput koruma filmi yaptırmış. Şu an mevcut soluk renkli filmi komple kaldırmakla yeniden yaptırmak arasında kararsız kaldım. Komple söktürüp pasta cila yaptırsam kaputta renk ton farkı olur mu diye tereddüdüm var. En kötü ihtimal yeniden yaptıracağım.

Konu ile ilgili tavsiyelerinize ve Ankara da bu işleri yaptırabileceğim önerilerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Hiç söktürmeyin kaput filmini.
3 yıl içerisinde rengi değişmesi çok normal. Filmin üzerine de pasta çekilmesi gibi bir işlem de var.
Benim aracın da kaput filmi sararmıştı.
Çok önemsemiyordum aslında.
Cam filmi çektirmeye gittiğimde, usta bir makina ile pasta gibi bir şey sürdü.
Rengi ilk günküne döndü.
Sakın boşu boşuna söktürüp masraf ve boşa iş çıkarmayın.
Dediğim işlemi araştırın 10 dk da normale döner.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Şanlıurfa gibi sıcak bölgelerde kesinlikle tavsiye edilmeyen işlemdir kendisi . Arabanın boyası ve atılan katman sayısının kalitesi göz önüne alınınca sökülürken kaputtaki boyayıda alıp götüren , kaputu hiç yoktan yere boyattıran ve hayattan soğutan bir olay .

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2019
Detailing dükkanı , vintage detailing ikisi de standart ın üstünde iş yapar. Bunlardan birine götürüp kontrol ettirip en azından fikir alın derim.
Ben kaput filmini yeni yaptırdım. Çok kalitelli bir folyo kullanıldı (ppf). Onda bile ömrü 5- 10 sene arası dendi. Sağlıklı olsun diye 5 sene sonra söktürülebilir dendi .
Uygulama yaparken folyo altına cila uygulaması yaptılar ise sökümü çok zorlamaz ve zarar vermez. Öteki türlü dikkatli yapılmalı ve ehli bir el yapmalı diye biliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
Kaplamanın ne zaman yapıldığı çok önemli. Ve tabi hangi malzeme ile yapıldığı.
Benim aracımda da PPF Poliüretan Boya Koruma Filmi ile kaplı. En iyisinden. Buna rağmen garantisi 5 yıl.
Daha önceki aracımda da aynı malzeme ile kaplıydı. Alıcıyı tembihledim. 2022 Aralık ayına kadardır garantisi vardır, sonrasında sökülmesi önerilmektedir diye.
Yapan yer 5 yıl garanti veriyor. Bu süreden sonra sökümde boyaya zarar verebilir deniliyor.
Bu yüzden sarardıkça pasta cila yaptır sararması gitsin kullanmaya devam et demek doğru bir yaklaşım değildir.
Cam filmlerinin bile belli bir ömrü varken boya koruma filmlerine kimse uzun süre garanti vermez. :)
Bir kontrol ettirmenizi ya da ne zamana kadar garantisi olduğunu öğrenmenizi öneririm.
Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar
Ümraniye Çekmeköy civarı KAPUT KORUMA TAVSİYE edeceğiniz bir yer varmı acaba ?
Şimdiden teşekkür ederim

Hürmetler

Geri