Kaput Titreme , Sallanma (yüksek hız ve rüzgarda)

Ad Soyad
Fetullah Yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar , daha önce de bir kaç kez konusu açılmış ama tam net cevaplar alınamamış , 2019 model fc5 aracımda yüksek hızlarda aracın kaputunda dalgalanma görüyorum , biraz tedirgin etti açıkçası fakat bazıalrı alttaki plastik takozları sık, bazıları yükselt demiş , bazıları da alttaki yalıtım malzemesinden kaynaklı çözümler üretmiş dolayısıyla ;
1- contaları sıkmak mı mantıklı yoksa yükseltmek mi , çözüm bulanlar hangisini yaptılar ?
2- alternatif yöntemler nelerdir ?

mturker

Özel Üye
Merhaba arkadaşlar , daha önce de bir kaç kez konusu açılmış ama tam net cevaplar alınamamış , 2019 model fc5 aracımda yüksek hızlarda aracın kaputunda dalgalanma görüyorum , biraz tedirgin etti açıkçası fakat bazıalrı alttaki plastik takozları sık, bazıları yükselt demiş , bazıları da alttaki yalıtım malzemesinden kaynaklı çözümler üretmiş dolayısıyla ;
1- contaları sıkmak mı mantıklı yoksa yükseltmek mi , çözüm bulanlar hangisini yaptılar ?
2- alternatif yöntemler nelerdir ?
Merhaba mantıken o plastik takozlarin iki tarafıni da eşit yükseklikte ayarlamak, bunun ayarlandigini görmek içinde çamurlukla kaputun birleştiği çizginin esitlenmesidir . Muhtemelen dalgalanma olmayacaktır bir daha .
Ve ayarladiktan sonra o takozlarin olduğu kısma kaputu kapattıktan sonra hafif bastırarak boşluk varmı yokmu diye test et elinle 2 tarafıda.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benim sol tarafta dalgalanma oluyordu. Takozu biraz daha açtım takoz yukarıya doğru yükselince titreme gitti.

Titreme kaput ile takoz arasındaki boşluk sebebiyle oluyor.

Geri