Civic FC5 Kaputta dalgalanma

Selam arkadaslar. 2017 civic rs sahibiyim. Aracimin 10000 bakimini yaptirdiktan sonra ilk defa 150 km/h uzeri hiza ciktim. On kaputum yerinden firlayacakmis gibi sallanmaya basladi hizimi dusurup otoban kenarina cekerek kaputum acikmi diye kontrol ettim sorun yoktu. Tekrar ayni sekilde hizlandim 160 a gelince tekrar kaputumda kopacakmis gibi sallanmaya basladi camurluk aralari sanki parmak boslugunda aciliyordu. Boyle bir durumla karsilasan oldumu. Olduysa cozum nedir. Simdiden tesekkurler.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim aracım 2019 CivicTR Sedan, yüksek hızda gidince kaputun sol kısmı sanki sallanıyor gibi, daha önceden de varmıydı bu durum farkında değilim ama uzun yol yaptığım esnada fark ettim... bugün servise götürdüm. Durumu anlattım kaput kilit ayarı yapacaz dediler yaptılar ama sorun düzelmedi gibi. Sürüş esnasında üstten baktığın zaman sallantı belli oluyor. Sanki kaput altına rüzgar alıyor.Acaba aracımda seramik var parlak görüntü olduğundan rüzgarın etkisiyle titreşimde sallantı gibi mi görünüyor bilemedim(malum kaput bayağı büyük)... böyle sorun yaşayanlar mı acaba çözüm ne olabilir... ya da bir sorun mu bu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu problem bu kazanın her yılında var.Servise gidip ayarlayın sorun düzelecek.Ama tam düzelir diyemem.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Servis sadece kaput kilinde ayar yaptık dedi ama sorun düzelmedi gibi, bir deneyin yoksa en son çare destek koyacaz dedi. Destekten neyi kastetti anlamadım. Araba daha 2 aylık ama motor hariç diğer akşamlarına hiç özen göstermemişler maalesef

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorun nedeni ile servise gidip durumu anlattım. Ön kaput fitilini başka bir fitil ile değiştiler. Yapılan işlem sonrası aynı sorun azalsada halen devam ediyor.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim sorun kaputun sol tarafında. Yüksek hıza ulaşınca sallanmaya başlıyor. Anlaşılan bununla yaşamayı öğrenecez...

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu yüzden mi bilmem ancak iki sefer saatte 170km üzerine çıktığımda kaput ucunda sağda ve solda kırık formunda iz oluştu. Göçük düzeltmeyle gidermek zorunda kaldım.

Böyle olması kötü olmuş ama inşallah bu sebepten dolayı olmamıştır. Adamlar sadece motora ve şanzımana özen göstermişler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Bende de 2018 RS var, ilk aldığımda 140 civarında dalgalanma yapıyordu, acayip sinir oldum. Böylesi bir durumu nasıl görmezler diye. Sonrasında kaput dayamalarını maksimum açtım, yine devam etti. Sonrasında servis zamanı geldiğinde servise söyledim ve hiç ses çıkarmadan bakalım dediler, belli ki problem çoğunda var. Sonrasında kaput ses izolasyonuyla kaput arasına dolgu malzemesi sıkmışlar anladığım kadarıyla, şimdi sıfır sallantı var. Bence kaliteli bir serviste yaptırın, sorundan kurtulun. Bu gibi sorunları yaşatmaları açısından Honda'yı kınıyorum. Gerçekten büyük bir hata ve direkt olarak araçları servise çağırlamaları gerek. Keşke gövdenin Mazda tarafından yapıldığı motorun Honda tarafından yapıldığı bir ortaklık olsa(MazHon :) ). İşte o zaman sorunsuz bir araba olması çok olası. Yıllardır Honda detaylara önem vermemesiyle şaşırtan bir marka.

Geri