Karbonlu Polen Filtre Tavsiyesi

Aracınız
Bizim kasalar için eskisi gibi ürün çeşitliliği yok maalesef. Ben geçen sene n11den bulmuştum karbonlu ama hatırlamıyorum markasını ama bilinen bir markaydı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Rixenberg marka var sanırım karbonlu polen filtresi. Onu bulmaya çalışıyorum.
Rixenberg filtre fena değil ama konya yerli üretimdir, piyasadaki Alman parça sevgisini bildikleri için yabancı isim ve logosunu alman bayrağı renkleri kullanmışlar diye biliyorum ?

Aracınız
Civic ES7 2002
Rixenberg filtre fena değil ama konya yerli üretimdir, piyasadaki Alman parça sevgisini bildikleri için yabancı isim ve logosunu alman bayrağı renkleri kullanmışlar diye biliyorum ?
Valla mı ?

Aracınız
Civic ES7 2002
Valla :)
Aslında yerli bir üretim firmasının markalaşması bence çok doğru bir hamle (y)
Bence markalaşma politikaları da tam piyasanın istediği gibi :)
Yerlinin markalaşması iyi bir şey tabi ama almana yaslanarak yapılması mide bulandırıcı sanki

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bu ürünü sadece iç pazar olarak düşünmeyin. Firma ihracat yapıyorsa, yurt dışında diğer Avrupa kökenli markalar ile rekabeti bu isimle sağlıyor olabilir.

Aracınız
Civic ES7 2002
Para olsa K&N alırdık zaten hep. Hava filtresi kafadan 5 beygir katıyo. Rixenberg e mail attım ama dönen olmadı hiç.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
@m2hamid hocam merhaba, dün 10.000 bakımında polen filtresi pahalı olduğu için oem filtre arayışına girdim ? Mann bulamadım, diğer bilindik markalarda da uyumluluk konusunda şüphelerim olunca, aklıma daha önce bu konuda bahsi geçen Konyalı ? rixenberg markası geldi. Markayı biraz araştırınca, aslında parçaları kendisi üretmeyip yurt dışından TS16949 standartlarına göre üretim yapan firmalardan temin ettiğini öğrendim. Bu standarda, benimde çalışmış olduğum şirket 2016 yılında geçti ve bende bu konuda eğitim alıp çalışma şeklimizi bu standarda göre değiştirdik. Aslında bu sistem, IS09000 üzerine sadece otomotiv firmaları için geliştirilmiş bir kalite ve üretim yönetimi. Çok sıkı kuralları var ve üretim/kalite aşamalarında gözümüzün gördüğü herşey sorgulanıyor, denetleniyor ve kayıt altına alınıyor. Kısacası bu standartlarda üretim yapan firmalar ile çalışıyorsa gözü kapalı ürünleri alınabilir. Ben biraz önce bu markanın polen filtresini sipariş ettim. Ölçüleri birebir uyuyor. Ürün elime ulaşınca kalitesinden bahsedeceğim. Umarım beklediğim gibi çıkar ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid hocam merhaba, dün 10.000 bakımında polen filtresi pahalı olduğu için oem filtre arayışına girdim ? Mann bulamadım, diğer bilindik markalarda da uyumluluk konusunda şüphelerim olunca, aklıma daha önce bu konuda bahsi geçen Konyalı ? rixenberg markası geldi. Markayı biraz araştırınca, aslında parçaları kendisi üretmeyip yurt dışından TS16949 standartlarına göre üretim yapan firmalardan temin ettiğini öğrendim. Bu standarda, benimde çalışmış olduğum şirket 2016 yılında geçti ve bende bu konuda eğitim alıp çalışma şeklimizi bu standarda göre değiştirdik. Aslında bu sistem, IS09000 üzerine sadece otomotiv firmaları için geliştirilmiş bir kalite ve üretim yönetimi. Çok sıkı kuralları var ve üretim/kalite aşamalarında gözümüzün gördüğü herşey sorgulanıyor, denetleniyor ve kayıt altına alınıyor. Kısacası bu standartlarda üretim yapan firmalar ile çalışıyorsa gözü kapalı ürünleri alınabilir. Ben biraz önce bu markanın polen filtresini sipariş ettim. Ölçüleri birebir uyuyor. Ürün elime ulaşınca kalitesinden bahsedeceğim. Umarım beklediğim gibi çıkar ?
Hayırlı olsun hocam, bu vesile ile filtrenin incelemesini de yapmış olursunuz.
Zaten FC5ler için Mann filter’in karbon filtresi yok :)
Normal ve alerjik özellikli filtresi mevcut.
724A7573-C3A9-442A-A0E5-2E846993ED3F.jpeg

Geri