Civic FB7 Kaskodan cam değişimi

Aracınız
Civic FB7 2014
İyi akşamlar aracımın ön camı çatladı ama görünen bir yerde de değil alt siyah tarafta. Şimdi iki sorum olacak bilen arkadaşlara aracımda 5500 TL tramer var bunun üzerine cam kırığı diyerek tramer işler mi
İkincisi kasko bütün bedeli kapsıyor mu
Son olarak kasko 2 hafta sonra bitiyor kayıt olustursak hemen yaparlar mı ?IMG_20201111_230036.jpeg

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızda isterse 100 bin lira tramer olsun bunun cam kırığı ile ilgisi yok. İkinci husus isterse 1 gün kalsın sizin başvuru tarihiniz önemlidir.

Ancak ön cam değişiminde dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Öncelikle ön cam değişimi yapacağınız servisin sigorta şirketi ile anlaşması olması lazım. Eğer anlaşması yok ise onunda bir yöntemi var oda şudur ; siz camı serviste yaptırırsınız ücretini servise ödersiniz faturayı sigortacınıza gönderirsiniz o da size öder. Ama bu iş ne kadar sürer bilemem.

Eğer anlaşmalı serviste cam değişimi yaptırmak isterseniz sizden sadece sigorta poliçenizi isterler ardından bir A4 kağıdına camın nasıl kırıldığına dair kendi el yazınız ile beyanınızı alırlar. Ardından işlemler başlar arabanız ertesi gün sizde olur. Siz ne fatura ne de başka bir şey ile muhatap olmazsınız sadece arabanızda biner gidersiniz. Onlar sigorta şirketi ile halleder. Ve daha önce trameriniz olsa bile hiç bir şey olmamış gibi kaskonuz da bozulmaz trameriniz de

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ek olarak evet butün masrafı karşılıyor yani cam+işçilik+silikon+camın kargo bedeli herşeyi kapsıyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ek not ekleyeyim, cam değişimi kaskodan yapılırsa TRAMER sorgusunda gözükür ancak çarpışma olarak değil cam değişimi açıklaması mevcut olur.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ek not ekleyeyim, cam değişimi kaskodan yapılırsa TRAMER sorgusunda gözükür ancak çarpışma olarak değil cam değişimi açıklaması mevcut olur.
Hayır hamit bey. Daha önce duster ve şuan kullandığım profilde resmi görünen araçlarımın camlarını kaskodan değiştirdim. Tramer hasar kaydı vb kesinlikle işlemez. Duster 3 sene oldu bu aracım ise 2019 yılında kahramanmaraş servisinde değişti.

Aracınız
Civic FB7 2014
Eyvallah hocam çok yardımcı oldun valla bilmediğimiz için bizde sürekli başlık açıyoruz
Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel servislerle olmaz değil mi yetkili servis sadece ? Birde tramer yukselmez değil mi

Çatlayan cam Orjinal ise ve kaskoda Orjinal parça ile değişim maddesi varsa Orjinal camda ısrar edin. Anlaşmalı servisler normal cam takarken servisler Orjinal cam takıyor. Bilginiz olsun.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Çatlayan cam Orjinal ise ve kaskoda Orjinal parça ile değişim maddesi varsa Orjinal camda ısrar edin. Anlaşmalı servisler normal cam takarken servisler Orjinal cam takıyor. Bilginiz olsun.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Orijinal cam değişimi maddesi nerede yazıyor dostum bulamadım ben Allianz sigorta serviste ücreti ben mi ödüyorum ?

Aracınız
Civic FB7 2014
şimdi Adana Tekbaş Honda Yetkili Servisle görüştüm pazartesi isteriz çarşamba takılır diye söyledi. bedeli cam kırığı olarak kayıtlara geçer oda zaten tramerden sayılmaz diye söyledi. ikinci konu üzerindeki cam orjinalse orjinal değilse yan sanayi takarız dediler. bana kalsa hiç değiştirmem ucu açık değil hepsi siyah olan bölümde bitirmiş yürümez çatlak ama satacağımız için göz ağrımızı yaptırıp satim alanın kafası rahat olsun en azından

Geri