Kaza hakkında görüşleriniz

Aracınız
Arkadaşlar merhaba bugün öndeki araca tıklatarak arabayla ilk kazami yapmış oldum. Fotoğrafta da görüldüğü üzere farda ya da kaputta sıkıntı yok ama tampon ezildi ve tamponla far arasındaki plastik aksam kırıldı. Sizce kaskodan mi yaptirmali yoksa özel ustaya mi goturmeli? 20180820_111150-1.jpg

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba bugün öndeki araca tıklatarak arabayla ilk kazami yapmış oldum. Fotoğrafta da görüldüğü üzere farda ya da kaputta sıkıntı yok ama tampon ezildi ve tamponla far arasındaki plastik aksam kırıldı. Sizce kaskodan mi yaptirmali yoksa özel ustaya mi goturmeli? Ekli dosyayı görüntüle 7512

Öncelikle çok geçmiş olsun. Kaskoyu bence bozmayın. Dışarıdan yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum .

Sadece hayal et

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6385]m_can_avar[/MENTION] Geçmiş olsun, dışarıdan öncelikle bir fiyat alın fiyata göre hareket etmeniz daha doğru olur, bu arada park sensörü içeri mi kaçtı kırıldı mı?

Aracınız
[MENTION=6385]m_can_avar[/MENTION] Geçmiş olsun, dışarıdan öncelikle bir fiyat alın fiyata göre hareket etmeniz daha doğru olur, bu arada park sensörü içeri mi kaçtı kırıldı mı?
Park sensörü içeri kaçtı kırılmış gibi görünmüyor. Ama geri vitese de taksam her yandan mesafeyi yakın görüp cayır cayır ötüyor.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=6385]m_can_avar[/MENTION] sizden bir ricam olacak. Sormusken aracin panjur fiyatini da ogrenebilirmisiniz ? Komple far kasi nikelaji falan hepsi ne kadarmis.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kasko kullanırsanız servis orda ne varsa değişecek hasar kaydı fazla işleyip kasko delinecek güzel bir usta bulup dışarda halledin bence. Geçmiş olsun hocam.

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba bugün öndeki araca tıklatarak arabayla ilk kazami yapmış oldum. Fotoğrafta da görüldüğü üzere farda ya da kaputta sıkıntı yok ama tampon ezildi ve tamponla far arasındaki plastik aksam kırıldı. Sizce kaskodan mi yaptirmali yoksa özel ustaya mi goturmeli? Ekli dosyayı görüntüle 7512

öncelikle geçmiş olsun kaskoya gitmeniz söyle iyi olur eger hata sizde degilse kasko hertürlü yapmak zorunda ama hata bendeydi diyorsanız kendiniz yaptırmanız daha iyi olur

Aracınız
Arkadaşlar merhaba bugün epey bir mesai harcadım ve şunu öğrendim ki ustaların eline düşmemek lazım :)

hangi ustaya gidersem gideyim panjuru servisten temin etmem gerektiğini söylediler tampon düzeltme ve diğer işler içinde ortalama 700tl fiyat istediler.

tekbaş hondayı arayıp panjurun fiyatını sordum. İki parça halinde satıldığını ve üst nikelajın 1220 civarı alt plastiğin ise 1150 civarı olduğunu söylediler.

El mahkum üst nikelajdaki nokta şeklindeki vuruğu yok sayıp alt plastiği almaya servise gittim. Servisteki arkadaşa hasarı gösterip kaça mal olur diye sordum.
ilk sorusu kaskon var mı oldu doğal olarak. Var dememle birlikte panjur ve tamponun tamamen değişmesi gerektiğini ve hatta farın da değişebileceğini söyledi. tahmini maliyeti sorduğumda far hasarı yoksa yaklaşık 6 7 bin tl gibi bir hasar kaydı oluşacağını eğer farda sıkıntı varsa 10bin tl ye cıkabileceğini söyledi. Bende kaskodan yaptırmak istemediğimi sadece alt panjuru yedek parça olarak vermesini, taktırmayı ve tamponu dışarda tanıdığım kaportacıya yaptıracağımı söyledim. 10 dakika boyunca beni yorduktan sonra ben inatlaşınca usta elinde çıkma üst nikelaj olduğunu tüm panjur ve tampon onarımını toplamda 2000tl ye yapabileceklerini söyledi. Bende kabul ederek arabayı cuma günü teslim almak üzere servise bıraktım.

Umarım doğru olanı yapmışımdır sıkıntıya gelemeyen bir tip olsam uğraşmayıp kaskodan ayak üstü komple tamponu ve sapasağlam farı yenilemiş tramere basit bir kaza yüzünden 10 bine yakın hasar kaydı işletmiş olacaktım.

Oguz6

0
Aracınız
IMG_20180315_113701.jpg
Geçmiş olsun aslında plastik parçayı fibercilere gosterseydiniz benim kırılmıştı parça ekleyip yapistiriyolar gayet de iyi oluyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6385]m_can_avar[/MENTION] Bence doğru olanı yapmışsınız :eek:k:
[MENTION=12087]Oguz6[/MENTION] Size de geçmiş olsun, tamir edilmiş halinin resmini de paylaşır mısınız?

Geri