kaza sonrası yetkili servis mi oto sanayi mi ?

merhaba, 2010 model honda civic aracımla kaza yaptım. arkadan araç çarpması sonucunda bende önümde bulunan direğe çarptım. aracın motorunda ve şasesinde herhangi bir sıkıntı yok. bununla birlikte kaput, ön tampon, radyatör, arka tampon ve bagajın (ustanın öngördüğü) muhtemelen değişmesi gerekecek. bu şartlar altında sizce aracı yetkili serviste mi yaptırmalıyım yoksa oto sanayide mi ? her ikisininde artıları ve eksileri hakkında tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim. konum: ankara

mturker

Özel Üye
merhaba, 2010 model honda civic aracımla kaza yaptım. arkadan araç çarpması sonucunda bende önümde bulunan direğe çarptım. aracın motorunda ve şasesinde herhangi bir sıkıntı yok. bununla birlikte kaput, ön tampon, radyatör, arka tampon ve bagajın (ustanın öngördüğü) muhtemelen değişmesi gerekecek. bu şartlar altında sizce aracı yetkili serviste mi yaptırmalıyım yoksa oto sanayide mi ? her ikisininde artıları ve eksileri hakkında tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim. konum: ankara
Merhaba çok geçmiş olmuş ,
Servis işi garanti ve orjinal parça olur ona göre de yüklü masraf çıkar boya ve düzeltme ile uğraşmaz genelde .
Sanayide sen ne istersen onu yaptırırsın onların fiyatlarida 3 assa 5 yukarı servise yakın fiyat çıkar .
Kimi sanayiciler şişirme iş yapar iyisine inşallah denk gelirsin.
Bence sen servise ver nasılsa suçlu sen degilsin.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba çok geçmiş olmuş ,
Servis işi garanti ve orjinal parça olur ona göre de yüklü masraf çıkar boya ve düzeltme ile uğraşmaz genelde .
Sanayide sen ne istersen onu yaptırırsın onların fiyatlarida 3 assa 5 yukarı servise yakın fiyat çıkar .
Kimi sanayiciler şişirme iş yapar iyisine inşallah denk gelirsin.
Bence sen servise ver nasılsa suçlu sen degilsin.

hocam bildiğimiz bir usta var ancak kasko anlaşmalı olmadığı için karşılamıyor. kasko yetkili servisler ile anlaşmalı. biz kendi kaskomuzdan açtıracağız dosyayı. servisin çok fazla hasar çıkarmasından çekiniyorum açıkçası.

mturker

Özel Üye
hocam bildiğimiz bir usta var ancak kasko anlaşmalı olmadığı için karşılamıyor. kasko yetkili servisler ile anlaşmalı. biz kendi kaskomuzdan açtıracağız dosyayı. servisin çok fazla hasar çıkarmasından çekiniyorum açıkçası.
Tabi orasida var, servis dediğim gibi ciddi bı rakam çıkartır. 50 -60 bin min. Fazlası vardır eksiği yoktur.
Hakkınızda hayirlisi olsun.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
bence ankara'da olmanız şans, bir çok büyük çıkmacı ankara'da oradan parçaları gidip kendiniz toplayıp bildiğiniz bir ustada yaptırın bence.

Aracınız
Geçmiş olsun, kasko varsa yetkili serviste onarım mantıklı ama aracı kısa sürede satacaksaniz ne yazık ki tramer yüksek çıkar ve zarar edersiniz, cebinizden yaptırırsaniz hem zaman hem para harcamak gerekecek, ama tramer görünmeyecek.
2 3 yıl kullanacağım diyorsanız servis daha mantıklı.hem de içiniz daha rahat olur.
Bu arada süreçler de uzun oluyor ne yazık ki, ben 45 günde ancak aracimi teslim alabilmistim.
Yaklaşık 120 binde tramer kaydı görünüyor, mecburen kullanmaya devam ediyorum.

Ad Soyad
Kutluay Selçuk
Aracınız
Civic FE1 2023
dışarda yaptır bence,servis o aracın parçalarını bulmak için 3 ay bekletir seni,dışarda yaptırırsan hem daha hızlı olur hem orjinal çıkma taktırırsın,tramerinde yüksek olmaz

Geri