Kaza yaptım arkadaşlar

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar 2 saat kadar önce ufak bi kaza yaşadım opetin içinde atm lerin önünde park yerinden geri gelirken park sensörünün uyarı sesiyle arkamdaki arabayı farkedip durdum arkamdaki araçta dönüyordu ( ama cok acaip bi donme şekli arkası boş tır döndürüyor arkadaş zaten e ehliyetli ) görüp duruyor( bu esnada ikimizde duyoruz ) sonra arkadaki arkadaş kurtarır diye devam ediyor ve sonuç kaza tespit tutanağı tuttum şimdi merak ettiğim

Otoparktan çıktığım için hatalı benmi olurum sigorta şirketi nezdinde

Servis bu tamponu onarır mı yoksa degisimmi isteyecektir ?

Bu isler nasıl oluyor cok bilmiyorum benim tramerime yada kaskoma yansiyacakmi karşı taraf bu onarılır ben hasarı karşılayım ikimizede ceza yazmasınlar falan dedi ama sizce ne yapmayalım yarın servise götürüp öğreneceğim

Birde belirtmek istedim brnim aracim durduktan sonra hiç hareket etmedi adamda tamponu surttukten sonra direk durdu 20190505_115531.jpeg20190505_112616.jpeg20190505_123854.jpeg20190505_112611.jpeg

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Çok geçmiş olsun, ufak bir kaza olmuş canınızı çok sıkmaya değmez. Oluyor zaman zaman böyle dikkatsizlikler maalesef. Gelişmelerden bizi de haberdar ederseniz seviniriz...

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok teşekkür ederim az bıraktım az önce aracı servise persembe günü alıcam yine fotografta atarım hem servis konusunda bilgisi olur herkezin hemde ücretleri paylaşırım bilgi sahibide olmak adına
Çok geçmiş olsun, ufak bir kaza olmuş canınızı çok sıkmaya değmez. Oluyor zaman zaman böyle dikkatsizlikler maalesef. Gelişmelerden bizi de haberdar ederseniz seviniriz...

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Ayrıca bu konu hakkında bir sey daha paylasmak istiyorum daha öncede kaza yaptım ancak büyük hasarlı kazalardı polis gelip tutanak tuttu hep böyle ufak kazalarda tutanak vs hiç bilgim yoktu bu konuda ne yapılacağı hakkında şimdi edindiğim tecrübelerimi aktarmak istiyorum

Bu sabah aracı servise bıraktığımda sigortacimizla konuştum ve sunu öğrendim karşı tarafin ruhsatin fotoğrafını almayı unutmuşum sigorta policesinin fotografini almıştım ordan bakmışlar karşı taraf sigorta yaptırmış 1 ocakta 2019 da hdi sigorta sonra onu iptal ettirmiş neovaya dönmüş ama benim elimde adamın eski yaptırdığı hdi sigorta evragi var ve karşı taraf bana bilgi vermiyor ve kaza tespit tutanağına o poliçe bilgilerini girdim

Sigortacimda anlaşmanız iyi olmus dedi Yani kaza tespit tutanağı geçersiz arkadaşlar tekrar düzenlenmesi gerekiyormuş şimdi adamı bulup yediden tutanakmı düzenleyelim diyeceğiz hadi benim karşı tarafım iyiniyetli biriydi konuştuk anlaştık aramizda ama daha buyuk hasarda olabilir ve karşı taraf iyi niyetli olmayadabilir o yüzden bu olayda edindiğim tecrübe şu kaza anında sigortacınızı arayıp karsi tarafin sigorta poliçesini teyit ettirin bu benim naçizane tavsiyem ruhsatın kimliğin ve sigorta evraklarının bir nüshasınıda almayı unutmayın allah kimseye kaza bela vermesin inşallah

Geri