Civic FC5 Kaza Yaptım :(

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar dün akşam bir kaza geçirdim sizinle de paylaşmak istedim bilgi almak için böyle bir durumda ne yapmak mantıklı olur bilemedim kaza tam olarak şöyle oldu ben sağ şeritte park halinden çıkıp cadde de u atıp geriye dönücektim diğer araçta karşıdan geliyordu ama ben çıkarken baya ilerideydi arkadaş baya hızlı geliyormuş kamera kaydında izledik 50-60 yapıyor en az tabi onun şeridine geçtiğim için suçlu ben oluyorum ama o da şehir içinde bir cadde de olması gerekenden hızlı ve yüksek ihtimalle telefona bakıyordu ki frene bile basmadı ben dönüş halindeyken dümdüz vurdu bana yola da baktık ne bi fren izi ne bi kayma izi hiçbir şey yok zaten arabanın önü komple dağıldı gördüğümüz kadarıyla kaputta bir hasar yok çamurluk ön tampon panjur ve sağ far değişmesi lazım iç kısımda neler değişebilir bu kazada bilgisi olan var mı ?
Tahmini ne kadar tramer çıkar ? Serviste yaptırmak mantıklı olur mu ?
Ve suçlu ben olduğum için adamın hasarı tramer olarak bana mı yazılacak bilen var mı ?IMG_0874.JPGIMG_0891.JPG
IMG_0876.JPG
IMG_0874.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DMR

Özel Üye
Ad Soyad
Alper D
Aracınız
Civic FC5 2020
Oncelikle gecmis olsun,hayirli pazarlar dilerim, olaydan bagimsiz genel birsey soylemek istiyorum honda yapisal olarak cok saglam arac uretiyor, yukaridaki kazada focus ne hale gelmis oyle, bunun bir benzerini bende tecrube ettim, gecen ay duran trafikte 2021 model ford focus aracima arkadan direk vurdu, olayda focus pert oldu tum hava yastiklarini acti, motoru bozuldu arac yuruyemez hale geldi, bizde ellerimizle itip trafigi actik, ben aracimi surerek yetkili servise kendim gittim. Soforluk yaparken telefona bakma manyakligindan umarim birgun kurtuluruz, ben yada baska bir insan baskasinin dangalikligini cekmek zorunda mi? Anayolda onune bakmaktan aciz soforler.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kazadan sonra zaten fordun şoför kapısı açılmadı adam diğer kapıdan indi ve bana süratli bir şekilde çarpan oydu ayrıca aynı durumun tersini ben defalarca yaşadım trafikte çok hata yapana denk geldim hepsinde de bir şekilde kurtardım durumu zaten araç sürerken en önemli şey sadece iyi kullanmak değil karşındakinin hatasını da kapatabilmektir bu arkadaşımız ne yazık ki frene bile basma gereksinimi duymadan vurdu

Hocam çok geçmiş olsun inşallah en az hasarla atlatırsın durumu. Sanırım u dönüşü yapılmayan yerde yaptın trafikte vardı sıyrılamadın hemen
En kötü kazan böyle olsun diyelim beterinden korusun

Aracınız
Civic FC5 2020
Sağolun hocam cadde genişti normalde herkesin yaptığı şey orada u dönüşü bende onu baya ileride gördüğüm için dönerim hemen dedim fakat olması gerekenden hızlı geliyormuş onu farkedemedim o da beni farkedemedi koskoca arabayı fren bile yapmadı. Tabi daha kötüsü olabilirdi kimseye bir şey olmadı ama olan tertemiz hatasız aracıma oldu

mturker

Özel Üye
Üstad çok geçmiş olsun rabbim beterinden saklasın belkide daha büyük felaketin önüne geçildi.
Geçen benim de başıma ufak bişey geldi yatıp kalkıp dua ettim büyüğünu engellemiştir inşallah diyerek.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar dün akşam bir kaza geçirdim sizinle de paylaşmak istedim bilgi almak için böyle bir durumda ne yapmak mantıklı olur bilemedim kaza tam olarak şöyle oldu ben sağ şeritte park halinden çıkıp cadde de u atıp geriye dönücektim diğer araçta karşıdan geliyordu ama ben çıkarken baya ilerideydi arkadaş baya hızlı geliyormuş kamera kaydında izledik 50-60 yapıyor en az tabi onun şeridine geçtiğim için suçlu ben oluyorum ama o da şehir içinde bir cadde de olması gerekenden hızlı ve yüksek ihtimalle telefona bakıyordu ki frene bile basmadı ben dönüş halindeyken dümdüz vurdu bana yola da baktık ne bi fren izi ne bi kayma izi hiçbir şey yok zaten arabanın önü komple dağıldı gördüğümüz kadarıyla kaputta bir hasar yok çamurluk ön tampon panjur ve sağ far değişmesi lazım iç kısımda neler değişebilir bu kazada bilgisi olan var mı ?
Tahmini ne kadar tramer çıkar ? Serviste yaptırmak mantıklı olur mu ?
Ve suçlu ben olduğum için adamın hasarı tramer olarak bana mı yazılacak bilen var mı ?Ekli dosyayı görüntüle 270780Ekli dosyayı görüntüle 270781
Ekli dosyayı görüntüle 270779
Ekli dosyayı görüntüle 270778

Geçmiş olsun hocam ani bir dikkatsizlik nelere mal oluyor. Kaskonuz var ise serviste yaptırmak mantıklı olur. Güncel fiyatlar nasıl biliyorum. Ama düşük bir fiyat beklemeyin. Suçlu taraf siz olduğunuz için değer kaybı alamazsınız.

Karşıdaki araçla birlikte nerden baksan 100 bin civarı tramer girer sizin serviste muhtemelen kaput panjur çamurluk far eğer icelrde bişey varsa radyatör vs bayağı 0arca değişir tramer şişik olmasın ksputu kurtarim dersen sanyayiye gidecen

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
gözle gorunur birşey yok gibi sizde çamurluk düzeltilip boyanır 1 adet far 1 adet tampon işinizi gorur gibi dısarda yaptırısanız size maliteti 10-15 civarı hallolur sizin arac. ama kaskoyu kullanırsanız min 50 bin civarı yazr servis bu hasara. karar sizin ama suclu oldgunuz için deger kaybı alma sansınız yok o yuzden farı ve tamponu cıkma bulup takın camurluguda boyasız gocuk veya kaportacıda duzelttirip boyatın. diğer aracın hasarıda zaten sigrotanızdan yapılır sorun kalmaz geçmiş olsun

Geri