Kırmızı ışıkta N konumuna almak

Aracınız
7 yıl kadar easytronic kullandım ve hem yapısı hem çalışma mantığı gereği baskılı olduğu için yarım debriyaj olayını çok yapıyordu ve her durma anını fırsat bilip n ye alıyordum. Bu şekilde 7 yıl 80.000 km kadar baskı değişmeden kullanmıştım.
Fakat şuan araçlarmızıdaki otomatik tam yada kayışlı olduğu için ben pek önemsemiyorum çünkü hemen aşınacak bir baskı yok. Tamamiyle size kalıyor.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
araba boşta her zaman fazla yakar fb7 kasada yokuş aşagı giderken ayagınızı gazdan çekince yakıt tüketimi yeşil gösterirken aynı yokda n ye allınca tüketim arttıgı için maviye dönüyor durdugumuz yerdede bunun farklı oldugunu düşünmüyorum

Aracınız
Çift kavramalı araç kullanırken (dsg ,edc ,dct...) mutlaka auto hold(brake) açık olsun ve de uzun süre duracaksanız mutlaka n ye ya da p ye alın.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kısa vadede çift kavrama hiç bir sisteme bulaşmayı düşünmem,tam otomatik yada cvt ye devam

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
araba boşta her zaman fazla yakar fb7 kasada yokuş aşagı giderken ayagınızı gazdan çekince yakıt tüketimi yeşil gösterirken aynı yokda n ye allınca tüketim arttıgı için maviye dönüyor durdugumuz yerdede bunun farklı oldugunu düşünmüyorum

Bu ikisi çok farklı şeyler

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FC5 2018
E
Durdugumuz yerde fazla yakit yakmamiz servis icin tabiki sorun degil...
Hocam aracın yakıt tüketimini nasıl ve ne kadar arttırıyor. Teknik ve olcume dayalı bir veri var mı
Ben her iki kullanım türünü test ettim. Mümkün oldukça değişkenleri sabit tutmaya çalışarak ışıklarda aracın vitesini n ye almanin avantajını göremedim. Otomatik vites tercih Edip sürekli vites ile oynamak bana garip geliyor.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bizim araclarda yokus asagi n ye almanin zarari var midir?

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gerek yok ki manuel clio da boşa aldım mı boşta giderken 0.8 lt yazıyor anlık yakıt hızınıza uygun vitese attınız mı 0 ra düşüyor aynı konu da bizim araçlar içinde geçerli yokuş aşağı araç vites de yakıt yakmıyor bilginize

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri