Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Daha önce nokian wrd3 kış lastiği kullanmıştım en ufak uğultu yoktu şuan seasonproof 4 mevsim lastiği kullanıyorum bunda da yok.

Aracınız
Civic FC5 2017
Demistim hocam. Sesli lastik.

O uğultu her zaman olacak.

Bridgestone Lm005 kullaniyorum xtrail aracimda. Hic uğultu yok. Yazlik kadar da sessiz.

Fc5 deki kisliklar eskidi. Almayacagim ancak alirsam Lm005 veya conti dusunuyorum.

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
D SUV segmenti nissan xtrailde lm005 lerin uğultu sesini duymayabilirsiniz ama fc5 lerde belki duyabilirsiniz. fc5 lerin yalıtımı lastik sesi anlamında malesef zayıf. kısaca fc5 lerde lastik sesi yazlık olsun kışlık olsun hemen hemen tüm lastik tiplerinde oluyor.

Ustura

0
D SUV segmenti nissan xtrailde lm005 lerin uğultu sesini duymayabilirsiniz ama fc5 lerde belki duyabilirsiniz. fc5 lerin yalıtımı lastik sesi anlamında malesef zayıf. kısaca fc5 lerde lastik sesi yazlık olsun kışlık olsun hemen hemen tüm lastik tiplerinde oluyor.
Fabrikadan gelen, sert turanza ile karsilastirdigimda inanilmaz yuksek ugultu aliyordum snowways de

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
selamlar, önceleri nokian wr kullanmıştım, yumuşak lastikti, bayagı memnun kalmıstım. sonrasında petlas snow master almıstım,o da fiyatına göre benı memnun etmişti, butce olsaydı yine nokian alırdım. bu sene 21 FC5 eco ele aracıma yine nokian wr alayım dedim. Nokian WR D4 205/55 R16 91T Kış Lastiği 2021 Üretimi 4 adetdine 2300 verdim, gönül 215lik istedi ama butceden dolayı alamadık. Önceki aracımda, 2006 FN2, uğultu duymamıstım, zaten sesli bir arac oldugundan olabilir :)
kazasız belasız sürüşler olsun.

Aracınız
Civic FC5 2021

Toplamda 2000 tlye goodyear ultragrip(2021) serisini aldım. Etrafımdaki arkadaşlar bu seriyi ve ultragrip 9’u önerdi. 9 serisini bulamadığım için alamadım.

Nokian ve goodyear arasında çok kaldım. Bunlar eskidiği zaman nokian almayı düşünüyorum.

Gittiğim bir lastikçi ilk yılda lastiklerin performansı iyi olur. Önemli olan ikinci yıl ve sonrasındaki performansları önemlidir diye belirtti.
Ben goodyear’ın bu konuda iyi olduğunu düşünüyorum. Tabi zamanla anlayacağız.

Aracınız
Civic FC5 2021
2021 FC5 Eco Elegans için lastik önerisi var mıdır ? Üzerinde 215/55R16 var 205/55R16 bi problem yaratırmı jant ofsetlerinde vs

Aracınız
Civic FC5 2020
Sıkıntı olmaz diye belirtiyor kullanıcılar.
Bende karar vermedim daha. Karar verene kadar bir zam yedi artık bir zam daha yer sanırım döviz çıldırmış durumda.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sıkıntı olmaz diye belirtiyor kullanıcılar.
Bende karar vermedim daha. Karar verene kadar bir zam yedi artık bir zam daha yer sanırım döviz çıldırmış durumda.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhabalar Bridgestone lm005 lastikleri 1 ay önce aldim. 4 adet lastige 3160TL verdim. Şu an da baktim brisa sayfasından 4370TL
Yani arkadaşlar her geçen gün dahada pahalı olur. 1.kalite lastik alacağımıza aynı fiyata 3. sınıf lastik alacağız. Kazasız, belasız günlerimiz olsun.

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Birilerine faydası olur diye ben de bilgilerimi paylaşayım;

2 hafta önce Bridgestone Blizzak LM005 kış lastiği aldım. 215 ebatlar pahalı olduğunda ve bir çok kullanıcı 205 ebatta sorun yaşamadığında ben de 205x55x16 ebatlarında aldım.

Lastikle ilgili ilk izlenimlerim;

- Karın çok yağdığı bir dönem aldım. Sabah tamamen kar altında (yaklaşık 25-30 cm) otoparktan hiç bir sorun yaşamadan rahatlıkla çıktım. Yarı buz yarı kar olan yollarda da sorunsuz ilerledim.
- Islak yolda frenlemesi yaz lastiği kadar iyi değildi ama kesinlikle güvensiz hissettirmedi.
- Beni şaşırtacak derece sessiz. Kuru yolda yaz lastiklerinden bile sessiz geldi. Kaldı ki yaz lastiklerini, arabanın fabrika çıkış lastiklerinin (Bridgestone Turanza ER33) kötü olması sebebiyle birinci yılda değiştirip GoodYear EfficientGrip Performance 2 almıştım. Bu lastik de özellikle ER033'ten sonra çok sessiz gelmişti.
- Yakıt tüketimi biraz arttı. Bundan çok emin değilim. Son dönemde çok fazla şehir içi kullandığım için de yükselmiş olabilir.

Geri