Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhabalar Bridgestone lm005 lastikleri 1 ay önce aldim. 4 adet lastige 3160TL verdim. Şu an da baktim brisa sayfasından 4370TL
Yani arkadaşlar her geçen gün dahada pahalı olur. 1.kalite lastik alacağımıza aynı fiyata 3. sınıf lastik alacağız. Kazasız, belasız günlerimiz olsun.

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lastik ses performan nasıl? Benden alacam ama

Lastik ses performan nasıl? Benden alacam ama
Merhabalar lastikler gayet güzel. Ses konusunda tabikide bir nokian snowproof gibi değil.

Karin yogun oldugu bir yerde iseniz nokian snowproff. Eski aracimda kullanmistim memnundum.

Ama sulu kar vs tabikide bridgestone.

Fiyatlar şu an nasil bilmiyorum ama ilk tercihim nokiana göre seslide olsa Bridgestone lm005

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Goodyear ultra grip serisi bence en iyisi.
Eski aracımda 9 serisini kullanmıştım, şimdi bu araçta pahalı olduğu için 8 serisini kullanıyorum.
Öyle şehiriçinde kullanıp iyi demiyorum çünkü daha 2 hafta önce yarım metre karda kullandım, şehirdışı, dağ bayır bitmez bende. Her kış tatilde -20 de kullanırım.
Muhakkak diğerleride iyidir ama benimki tam bir deneyim.
Birde kış lastikleri aynı yaz lastikleri gibi dişi de olsa 4 kıştan sonra aynı performansı vermiyor bence.

Birde ister şehir içi ister dışında parlayan buzda maalesef tutunma olmuyor ki o zamanda kelepçe(2 kullanımdan sonra plastik olanlar kopuyor) veya zincir devreye giriyor.
Zincirlede kullanmak zorunda kalmıştım ve araç yüklüyse bu seferde zincir ön davlumbaza sürtüyor ki yapacak birşey yok.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Bu resimde 2 hafta önce memlekette yakalandığımız kar, kapı altlarına kadar kar girip donmuştu. Öndeki corolla babamın arkadaki araç bizim civic. Babamda kışlık starmaxx(petlas) var bende de ultragrip8.
20220123_101332.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Nokian kullanıyorum çok memnunum. Arkadaş yeni petlas almış. Nissan qaşqai de kullanıyor. 3 cm karda araç resmen kaldı. Az biraz itekledik vs derken çıktı. Aynı yerde benim civic vardı bir gün sonra abartısız 25-30 cm kar yağdı. Benim araç biraz zorlansada çıktı. Benim aracın yerinde qasqai olsa kesinlikle çıkmazdı. Petlas pek yetersiz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Nokian kullanıyorum çok memnunum. Arkadaş yeni petlas almış. Nissan qaşqai de kullanıyor. 3 cm karda araç resmen kaldı. Az biraz itekledik vs derken çıktı. Aynı yerde benim civic vardı bir gün sonra abartısız 25-30 cm kar yağdı. Benim araç biraz zorlansada çıktı. Benim aracın yerinde qasqai olsa kesinlikle çıkmazdı. Petlas pek yetersiz.

Nokian kullanıyorum memnunum. 3 yıl oldu hala karda iş görüyor ömrünü tamamlamasına rağmen üzmedi.

Aracınız
Civic FC5 2020

Kesinlikle katılıyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri