Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Ad Soyad
Ozk T
Aracınız
Civic FC5 2021
Nokian kullanıyorum çok memnunum. Arkadaş yeni petlas almış. Nissan qaşqai de kullanıyor. 3 cm karda araç resmen kaldı. Az biraz itekledik vs derken çıktı. Aynı yerde benim civic vardı bir gün sonra abartısız 25-30 cm kar yağdı. Benim araç biraz zorlansada çıktı. Benim aracın yerinde qasqai olsa kesinlikle çıkmazdı. Petlas pek yetersiz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eski arabada Peklas kar lastiği vardı, 10 15 cm karda hiç sıkıntısız gezdim, hatta yazlık orijinal lastiklerinden (contidental) çok daha yumuşak ve konforlu idi.

Qasqai de kullanılan lastikler kaç yaşındaydı? Bence o çok önemli.

Ad Soyad
Ozk T
Aracınız
Civic FC5 2021
Eski arabada Peklas kar lastiği vardı, 10 15 cm karda hiç sıkıntısız gezdim, hatta yazlık orijinal lastiklerinden (contidental) çok daha yumuşak ve konforlu idi.

Şu an Honda da 16” Goodyear ug8 var, hava 5 derecenin üzerinde ise yerler nemli ise çok temkinli hareket ediyorum, orijinal turanza (17” ve 215 yanak olmasının da etkisi vardir muhakkak) çok daha hızlı giriyordum aynı viraja.
Ancak çok yoğun kar da ve hava özellikle 0 ın altına düştüğü zaman ug 8 lerin karakteri değişiyor keçi gibi tutunuyor dağ soğukta…
Sakarya çok soğuk olmuyor bir daha lastik alacak olsam muhtemelen ug 8 almam, Lassa snow ways 4 çok iyi diyorlar bir de onu denemek isterim.

Aracınız
Civic FC5 2019

Lastikler maksimum 1 yaşında. Bu kış da almış olabilir. Taze kar performansına birşey diyemem ama beklemiş kar sert zemin az biraz buz varsa tutunumu az petlasın.

Aracınız
Civic FC5 2019
Lastikler çok pahalı. Sök tak bi dünya para.
Michelin in bir ara çıkardığı gerçek dört mevsim lastik vardı. Bundan sonra ondan alıp ağır kış günlerinde de kar çorabı kullanmayı düşünüyorum artık.

Ad Soyad
Caner
Aracınız
Civic Type R
uygun fiyatlı arıyorsanız sava marka tavsiye ederim. good year ın alt markası hemde yumuşak bir lastik. daha önce leon aracıma almıştım çok memnundum 225 40 18 ebatından. Kendi ebatınıza göre etiket değerlerini kontrol edin mutlaka.

Aracınız
Civic FC5 2020
Lastikler çok pahalı. Sök tak bi dünya para.
Michelin in bir ara çıkardığı gerçek dört mevsim lastik vardı. Bundan sonra ondan alıp ağır kış günlerinde de kar çorabı kullanmayı düşünüyorum artık.
Kesinlikle o dört mevsim denilen şeyi tavsiye etmiyorum. Arkadaşım 2013 civic te kullandı. İnanılmaz derecede kullanışssız. Yazın yol tutmuyor çabuk eriyor. Kışın karda buzda soğukta işe yaramıyor.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

makkas

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar
2018 eco elegance aracıma 4 mevsim lastik almayı düşünüyorum
Falken euroall season as210 ve goodyear Eagle Sport Oto 4 Mevsim arasında kaldım
bunlardan aranızda kullanan var mı hangisini tavsiye edersiniz

Bu sayfaya göre 2021 en iyisi mischelin crossclimate 2 seçilmiş. Yaşadığınız şehre göre seçmekte fayda var. Kimisi kış lastiğine daha yakın kimisi yaz lastiğine.
61ef764d712dd0243d13540695714845.jpg

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri