Klima ilgili detay sorusu ?

Ad Soyad
Samet çolak
Aracınız
Civic FE1 2021
Malum havalar soğuk klimaları çalıştırıyoruz. Bir fark keşfettim klima sıcak derecelerdeyken ( 25 üzeri ) hem üst kanaldan hemde alt kanaldan hava verirken çok az veriyor. Şöyleki ilk derecedeyken neredeyse gelmiyormuşcasına az geliyor. Daha sonra klimayı bu haldeyken soğuğa ( 22 derece altına ) alıyorum gelen hava %40 artıyor.bunu deneyimleyen oldu mu bende mi sorun var ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Fan yada Klima bende de söylediğinizi yapıyor...

Klima auto modu açıkken bunu yapması normal ....ama klima manuel modda iken açıp derece düşürmeye çalıştığım da da bunu yapıyor diye hatırlıyorum...Klasik klimanın davranışı diğer civiclerimde de yapıyordu iyi hatırlıyorum.. Yapmaması lazım ama yapıyor..Bende çok takmadım açıkcası..

Son karar tabiki sizin. Saygılar

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Malum havalar soğuk klimaları çalıştırıyoruz. Bir fark keşfettim klima sıcak derecelerdeyken ( 25 üzeri ) hem üst kanaldan hemde alt kanaldan hava verirken çok az veriyor. Şöyleki ilk derecedeyken neredeyse gelmiyormuşcasına az geliyor. Daha sonra klimayı bu haldeyken soğuğa ( 22 derece altına ) alıyorum gelen hava %40 artıyor.bunu deneyimleyen oldu mu bende mi sorun var ?

Merhaba hocam, düşük derecelerde nemi daha geç toplayacağı için hava sirkülasyon hızını bu sebeple artırdığını düşünüyorum.

Ad Soyad
Samet çolak
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam arabanızda deneyip yazarmısınız, soğuktayken 1.2.3.4. Kademeyken bir anda sıcağa alın bakalım nolucak

Geri