Civic FD6 Klima sorunu

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar iyi akşamlar klimam bozulduğu yani soğuk üflemediği için ustama götürdüm. Gaz bastı anlık soğuttu ancak sonra gaz kaçağı olduğunu söyledi. Ancak yapabilmesi için ön göğsün sökülmesi gerektiğini söyledi. Aklıma yatmadığı için söktürmedim. Böyle bi olay başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam klima gazını basmadan önce makine ile kaçak testi yapılmalı idi. Yeni gaz bastı ise yazık olmuş. Basınç testi esnasında sessiz ortamda ses takibi yapılır. Öncelik motor havuzu ve klima radyatörü dikkatlice bakılır ve dinlenir. Yoksa bu sefer içeriden ses dinlenir. Tesisat hattını daha önceden bilen biri olursa faydası olur. Yer tespiti sonrası tamire gidilir. Tekrar test edilir. Basınç düşüklüğü olmadığı zaman yeni gaz basılır.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Göğüsün sökülmesi lazım fakat işini bilen bir ustada yaptırın sonradan başınız ağrımasın.

Aracınız
Civic FD6 2009
Arabayı ilk aldığımda benimde başıma geldi. Gazı bastırdım ama 1 gün sonra gene bir taraf sıcak bir taraf soğuk üflemeye başladı. Ön taraftan eğildim baktım, klima radyatörünün dip kısmında yağlanma vardı ve bu sayede anladım ki sorun oradaydı. radyatörü değiştirdim sorunum bitti. Sizde bir göz gezdirin dediğim yerlere. Klima sistemi kapalı bir sistem borulardan kaçırması zor gibi.

Geri