Civic FC5 Klimanın Doğru Kullanımı

Ugr60

0
Konu klima iken bir soru sorayım. Klima açık bir süre uzun yolda gittikten sonra ac den klimayı kapatıp havalandırma olarak açık şekilde kaldığında kötü bir koku yayılıyor bir süre sonra bu normal mi ?

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Konu klima iken bir soru sorayım. Klima açık bir süre uzun yolda gittikten sonra ac den klimayı kapatıp havalandırma olarak açık şekilde kaldığında kötü bir koku yayılıyor bir süre sonra bu normal mi ?

Çok kötü bir koku değilse normal. Rutubet kokusu az miktarda gelir. Bir süre sonra kesilir. Koku dayanılmayacak kadar kötü ise iyi bir yerde klima temizliği yaptırmanızı öneririm.

Aracınız
Civic FC5 2019
Klima gerekli gücü motordan alıyordur. Eğer öyle olmasa Arabayı çalıştırmadan kontak açık klimanın akü gücü ile soğutması gerekir diye düşünüyorum.
Yakıt meselesi için bir belgesel izlemiştim sanırım efsane avcılarıydı.
Onlar cam açık vs klima karşılaştırması yapmıştı. Camdan giren rüzgarın direnci yakıta etki ediyor mu diye. Klima az bir fark ile önde avantajlı gelmişti.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Oluyor bende de klima kanalları nemli kalınca koku yapıyor. Aracı kontak kapamadan klimayı kapatıp hava sirkülasyonu full yapıyorum etkisi oluyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yıllardır Auto mod da kullanıyorum, farkli yaptığım tek şey, hava çok sıcak ise klimayı 26 auto ayarlıyorum içerisi serinleyip klima fan kısmaya baslayinca 23 veya 24 e düşürmek.

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri