KOLAYCILIK

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet bazı konular silinip bazılarıda birleştirilmesi lazım. Yönetici kadromuz mesajlarınızı gördüğünde bir faaliyet yaparız. İnşâallah...
Aynen öyle. Hatta temizlik için başlansa hiç fena olmaz. Çünkü arama motoru kullansam bile aynı konulardan çokca var tek bir konuyu komple incelemek varken neden aynı konuların hepsine göz gezdirelim. Şimdiden size kolay gelsin. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Kesinlikle haklısınız ve size sonuna kadar katılıyorum. Milletçe araştırmayı ve okumayı sevmiyoruz, bu konuda maalesef ki tembeliz.

Yüz küsür bin lira sayıp araç alıyoruz. Torpidodaki kullanım kitapçığını okumaktan aciziz.

Yok bu işaret ne, yok lastik basınç sensörü uyarı verdi kapatamıyorum, yok ampullerin kodu ne, foruma ne zaman baksam - ki hemen hemen her gün bakıyorum - aynı sorular.

Böyle sorulara cevap vermeyip silmek en iyisi bence de.

Gereksiz kalabalık ortadan kalkmış olur.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bununla ilgili konu açılmıştı. Ben bu konuyu forumun en başına sabitlemeyi düşünüyorum.
Kesinlikle katılıyorum. sancılı ve meşakkatli bir süreç ama nihayetinde çok daha sağlıklı bir Forum ve Civic'e dair daha nitelikli bir bilgi hazinesi oluşturmak mümkün.

Bununla birlikte, forum genelinde kullanıcılar arasında Türkçenin kullanımı/dilimize karşı özensizlik benim gözlemlediğim en büyük problemlerden bir tanesi.
Elbette forumda yazılan yazılar yazarının sorumluluğundadır, bu noktada yöneticilerin yapabileceği bir şey yoktur.
Üyelerimizden tek ricam dilimizin kullanımına karşı biraz daha hassasiyet göstermeleri. Bunun da nitelikli ve kaliteli bir forum oluşturmanın temel unsurlarından biri olduğu kanaatindeyim.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam bununla ilgili konu açılmıştı. Ben bu konuyu forumun en başına sabitlemeyi düşünüyorum.

Evet, o konuyu da ben açmıştım yanlış hatırlamıyorsam Ahmet Hocam. :)

Farkındalık yaratabilirsek ne mutlu bize... Zira kişi kendini ne kadar doğru ifade edebilirse o kadar doğru anlaşılır. Kendimizi doğru ifade edebilmek için ise yegane araç dilimiz.
Hele ki dilin önemi, vücut dilimizle jest ve mimiklerle duygu ve düşüncelerimizi ifade etmenin neredeyse imkansız olduğu sanal ortamlarda daha daha hayati bir hal alıyor. Aksi takdirde yanlış anlamalar ve karşılıklı kırgınlıklar, küskünlükler meydana geliyor. "Aslında öyle demek istememiştim, böyle demek istemiştim" dense de iş işten geçmiş oluyor.

O yüzden dilimize ve ifadelerimize ve bilhassa İMLÂ ve NOKTALAMAYA özen göstermemiz şart! :)

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Hani itiraf etmek gerekirse bu forum tam bir bilgi ansiklopedisi gibi. Çok şey öğrendim. Başkalarına bilgi kattım mı onu bilemem ama ben gerçekten çok faydalı bilgiler kaptım. Hatta sohbet ettiğimiz arkadaş ortamında herhangi birinin kendi aracıyla basit sorunu olduğunda buradan öğrendiklerimle bilgi veriyorum. Bazen bana 'sen bunları nereden biliyorsun' diyorlar. E tabi reklam olarak civictr.com sağolsun diyorum. :) Bilgi paylaşan herkese gönülden teşekkürü borç bilirim. (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hani itiraf etmek gerekirse bu forum tam bir bilgi ansiklopedisi gibi. Çok şey öğrendim. Başkalarına bilgi kattım mı onu bilemem ama ben gerçekten çok faydalı bilgiler kaptım. Hatta sohbet ettiğimiz arkadaş ortamında herhangi birinin kendi aracıyla basit sorunu olduğunda buradan öğrendiklerimle bilgi veriyorum. Bazen bana 'sen bunları nereden biliyorsun' diyorlar. E tabi reklam olarak civictr.com sağolsun diyorum. :) Bilgi paylaşan herkese gönülden teşekkürü borç bilirim. (y)
İşte bunu buluşmalar ile birleştirebilirsek, deyme keyfine. Yazı ile görüşmekle yüzyüze konuşmanın arasında dağlar kadar fark var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar,
Forum içerisinde ki benzer konuların birleştirilmesi forumun google hiti açısından negatif etkileri olacaktır. Açılan bir çok konu google indexi içerisinde yer almakta ve aramalar da üst sıralarda çıkmakta, benzer konuların birleşmesi durumunda google aracılığı ile gelen kullanıcılar linke ulaşılamıyor hataları almaya başlayacak ve bir süre sonra google forumun indexlerini ve hitlerini düşürmeye başlayacaktır.

Diğer bir durum ise genel anlamda fazla okumayı sevmediğimiz için, sayfalarca yazılmış konu içerisinde cevabını aramak yerine yine tekrar tekrar konular açılmaya devam edecek. Örnek linkteki sabit led konusu 745k görüntüleme 2270 mesaj 227 sayfalık bir konu ancak genel de bu konu içeriğine bakılmadan benzer sorular ile ilgili konular açılıyor. Kısacası çözmesi zor bir durum.
Burada forum yönetimine düşen en büyük görev şu olabilir foruma açılan konu başlıklarının içerik ile anlaşılır olmasını sağlamak, bu sayede en azından arama fedakarlığını gösteren üyelerimiz cevaplarına kolay ulaşabilir :)

Geri