Kuş Pisliği sonrası Boyada zarar ve ufak paslar

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar hepinize selam.
2018 yazında Antalya sıcağında bir kuşun, aracımın tavanına pislemesi ve maalesef benim bunu geç farketmemden dolayı boya zarar gördü. O zamanlar İlk baktığımda paslar yoktu.

ama şimdi farkettim ufak ufak paslar oluşmuş.
Buna ne yapılabilir ? Fikirlerinizi alabilir miyim ? Ciddi bir şey midir ? Önemsiz midir ?

Ekli dosyalar

• 1E7F879F-D579-409C-BDD6-BFB51BF0AFEC.jpeg
    1E7F879F-D579-409C-BDD6-BFB51BF0AFEC.jpeg
    62.8 KB · Görüntüleme: 183

mturker

Özel Üye
2018 yazında Antalya sıcağında bir kuşun, aracımın tavanına pislemesi ve maalesef benim bunu geç farketmemden dolayı boya zarar gördü. O zamanlar İlk baktığımda paslar yoktu.

Buna ne yapılabilir ? Fikirlerinizi alabilir miyim ? Ciddi bir şey midir ? Önemsiz midir ?
Aleykümselam , Gecmıs olsun, malesef hıc bırsey yapılamaz. Kuş pıslıgının ıcındeki asit boyayı yakıyor, bellı ki o pislik gunlerce durmus, pasta cila ile bir tık gecer gıbı oluyor ama malesef gecmıyor..

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2017
Akumselam, Gecmıs olsun, malesef hıc bırsey yapılamaz. Kuş pıslıgının ıcındeki asit boyayı yakıyor, bellı ki o pislik gunlerce durmus, pasta cila ile bir tık gecer gıbı oluyor ama malesef gecmıyor..

Hocam ben geçip geçmemesinde değilim :) Bu şekilde kalmasının bir zararı var mı ? O paslar daha da ilerler mi ? Pası durdurabilir miyiz ? İlerleyen zamanlarda problem olmasın yeter bana

mturker

Özel Üye
Hocam ben geçip geçmemesinde değilim :) Bu şekilde kalmasının bir zararı var mı ? O paslar daha da ilerler mi ? Pası durdurabilir miyiz ? İlerleyen zamanlarda problem olmasın yeter bana
Oylece kalır ilerlemez, tavana bi pasta cila attırırsanız daha sonrakiler ıcın kolay cıkma saglarsınız ve suan olanda bıraz azalır,

Aracınız
Civic FC5 2017
Oylece kalır ilerlemez, tavana bi pasta cila attırırsanız daha sonrakiler ıcın kolay cıkma saglarsınız ve suan olanda bıraz azalır,

Cevap için Teşekkürler. Açıkcası o pasların zamanla ilerleyeceğini düşünüyorum umarım yanılırım. Kuş nasıl pislediyse içinden geçmiş boyanın verniğin...

İğnenin ucuyla pasları alıp ufak minik fırçayla oralara rötuş yapmayı düşünüyorum. Bu şekilde paslanmayı durdurabilirim sanırım. :)

mturker

Özel Üye
Cevap için Teşekkürler. Açıkcası o pasların zamanla ilerleyeceğini düşünüyorum umarım yanılırım. Kuş nasıl pislediyse içinden geçmiş boyanın verniğin...

İğnenin ucuyla pasları alıp ufak minik fırçayla oralara rötuş yapmayı düşünüyorum. Bu şekilde paslanmayı durdurabilirim sanırım. :)
Fb7 arac varken bende beyazdı oda, aldıgım da 2 3 yerınde vardı, oylece duruyordu ilerleme yoktu, pasta cila attım Bı tık azaldı ve her gordugum de siliyorum hemen pasta cila sayesinde de cabukda cıkoyordu...

Ad Soyad
Serdar
Aracınız
Diğer Markalar

Pasta ile çözebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hepinize teşekkürler arkadaşlar :) Şuanlık böyle kalsın. Eğer ilerlerse duruma bakarım ? Zaten aracı günlük kullanıyorum. Mutlaka kontrol ediyorum pislik varsa hemen temizlerim ?

o zamanlar tatilde olduğumdan kuşlar meydanı boş bulmuş :D

Ad Soyad
Caner
Aracınız
Civic Type R
Yanığa bir çözüm olmaz pasta azaltır biraz belki ama detayla uğraşan biri olarak size bundan sonraki kuş pislikleri için tavsiye vereyim. 3D markasının final touch ürününü alın kuş pisliği üzerine fıslayıp bir mikrofiberle alın. Tabi bu işlemi görür görmez en kısa sürede yapmanız lazım bazen bir kaç günde bile yakabiliyor boyayı, verniği.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yanığa bir çözüm olmaz pasta azaltır biraz belki ama detayla uğraşan biri olarak size bundan sonraki kuş pislikleri için tavsiye vereyim. 3D markasının final touch ürününü alın kuş pisliği üzerine fıslayıp bir mikrofiberle alın. Tabi bu işlemi görür görmez en kısa sürede yapmanız lazım bazen bir kaç günde bile yakabiliyor boyayı, verniği.
Teşekkürler hocam :)

Geri