Lastik Basınç Göstergesi

Arkadaşlar merhaba,
Dün ve önceki gün başıma gelen bir olayı anlatacağım belki aranızda başına gelmiş olanlar varsa yönlendirirler. 4 gün önce istanbul dan sakarya ya gittim 4 5 günlüğüne ve sakarya da özellikle köylerinde hava bir tık daha soğuktur. Neyse ertesi gün yola çıktığımda lastik basınç ikaz göstergede yandı.
Ben de sunpet adında bir yerde lastik basınçları 33 e aldım resetleyip ikazı söndürdüm. Ertesi gün de babam sabahtan ilçeye giderken ikaz ın göstergede tekrar yandığını görmüş sonra Türk Petrollerinde baktığında tüm lastiklerin 31 de olduğunu fark etmiş. Daha sonra hepsine 32 bastıktan sonra hafızaya almış ve ikaz artık gözükmüyor 2 gündür ki şuanda istanbuldayım.
Şimdi size soracağım şey acaba sunpet denilen yerdeki lastik basınç zamazingosu mu arızalıydı da bana yanlış gösterdi ve bana dengesiz hava bastırdı . Yoksa tamamen havalardan kaynaklı bir durum mudur ? Çünkü lastikte çivi , taş yırtılma vs sebep olmamıştır diye düşünüyorum o zaman 24 23 vs baya inerdi.
Sizce hangi varsayım doğrudur ? Yeni sıfır araç aldığınızda özellikle böyle bir problemle karşılaşanınız var mıdır?

Ayrıca ek olarak yaz ve kış lastikler basınç değerleri ne olmalı konu ile alakalı bilgisi olan varsa memnun olurum.
Teşekkürler şimdiden..

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Yaz kış lastik hava basınçları aynıdır aynı ebattaki lastiklerde
Yani aracın kapısının içerisinde ne yazıyorsa odur ancak bazı arkadaşlar kışın 1 ps düşürülmesinin karlı yollarda daha iyi yol tutacağını söyler, bunu denemek lazım.
Lastik havasını ayarladığınız petrollerdeki makineler sağlıklı olmuyor, bu sun pet in yanlış Türk Petrolün doğru olduğunu göstermez, belki tam tersidir sun petin ki doğrudur belki de ikisi de yanlıştır
En iyisi güzel bir lastikçide hava ayarlarını yaptırmanız.

Ayrıca sonradan takılan sibop kapaklarının bazıları lastiğin havasını indiriyor ona da dikkat etmenizde fayda var.
İyi forumlar

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik

Geri