Lastik basınç sensörü hakkında

ywzckr

0
Merhaba, Lastik basıncını 32 bar ayarladıktan sonra 30 bara düşerse bu sensör uyarı vermiyor mu? 32 bar vurdum iki hafta sonra baktım 30 a düşmüş tüm lastikler hiçbir uyarı da vermedi kalibre etmemizin ne anlami var şimdi sadece patlayınca mı uyarı veriyor bu alet ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

inci55

0
Aracınız
Merhaba, Lastik basıncını 32 bar ayarladıktan sonra 30 bara düşerse bu sensör uyarı vermiyor mu? 32 bar vurdum iki hafta sonra baktım 30 a düşmüş tüm lastikler hiçbir uyarı da vermedi kalibre etmemizin ne anlami var şimdi sadece patlayınca mı uyarı veriyor bu alet ?

Bir teker diğerlerinden farklı basınçta olunca uyarı veriyor diye biliyorum, hepsi 30 a düşmüşse uyarı vermemiştir

HTC 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Lastik basınç sensörü hakkında

Bir teker diğerlerinden farklı basınçta olunca uyarı veriyor diye biliyorum, hepsi 30 a düşmüşse uyarı vermemiştir

HTC 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam eger oyleyse ben begenmedim pek, lastikler zaten ayni anda yola cikiyor eger cok hirpalamazsak esit hava kaciriyorlar bana cok kullanisli gelmedi, lastik basinclarinin kac oldugunu gosteren araclar var ben kac oldugunu gostermesi pesinde dilim ama hava azaldimi bildirseydi keske. Lastik hasari disinda Sensor olmasinin pek anlami kalmaz boyle.

Aracınız
Arkadaslar bu araçta fiziksel bir sensor yok, sadece tekerlerin dönüş sayıları üzerinden çıkarım yapan bir yazılım var, dolayısı ile öyle çok güvenmeyin bu uyarıya,
Hepsinin basınç düşerse uyarı vermez, biri çok az düşerse uyarı vermez, on iki teker aynı anda düşerse uyarı vermez, lastikler hesaplama yapacak kadar çok tur atmadı ise uyarı vermez, hatta aracın jant yerde olsa bile hareket etmeden uyarı vermez VS vs
Buna karsin çok virajlı yollarda giderseniz lastikler inmese bile uyarı verebilir mesela

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam eger oyleyse ben begenmedim pek, lastikler zaten ayni anda yola cikiyor eger cok hirpalamazsak esit hava kaciriyorlar bana cok kullanisli gelmedi, lastik basinclarinin kac oldugunu gosteren araclar var ben kac oldugunu gostermesi pesinde dilim ama hava azaldimi bildirseydi keske. Lastik hasari disinda Sensor olmasinin pek anlami kalmaz boyle.

Dört lastiğiniz de hava ısısına bağlı olarak 2 psi inmiş bu normal bir durum. lastiklerden sadece bir tanesi inmiş olsa idi sistem bunu algılar ve hata verirdi.

ywzckr

0
Dört lastiğiniz de hava ısısına bağlı olarak 2 psi inmiş bu normal bir durum. lastiklerden sadece bir tanesi inmiş olsa idi sistem bunu algılar ve hata verirdi.

Hocam lastigin havasinin inmesi normal bir durum ama sadece bunu sensörün algılayamaması anormal. Adı lastik basınç sensörü kalibre edildikten sonra basın değişiminde uyarı vermeliydi. Şuanda bu lastik basınç eşitsizliğini ölçüyor sadece.

Aracınız
Civic FB7 2015
Terkerlerde sensör yok ABS tekerlek sensöründen gelen bilgiye göre lastik hava basıncı uyarısı veriyor
Tekerlek tur sayısına göre fark olursa uyarı verir.

ywzckr

0
Terkerlerde sensör yok ABS tekerlek sensöründen gelen bilgiye göre lastik hava basıncı uyarısı veriyor
Tekerlek tur sayısına göre fark olursa uyarı verir.

Neyse hocam ben sensör yokmuş gibi hayatıma devam edeyim çünkü pek kullanışlı gelmedi bana, işlevli olabilmesi için basınca duyarlı olmalıydı.

Aracınız
Hocam lastigin havasinin inmesi normal bir durum ama sadece bunu sensörün algılayamaması anormal. Adı lastik basınç sensörü kalibre edildikten sonra basın değişiminde uyarı vermeliydi. Şuanda bu lastik basınç eşitsizliğini ölçüyor sadece.

2 psi çok önemli bir değişiklik değil... LAstikler ısındığı zaman 3-5 psi yükselebiliyor basınç dolayısıyla 2 psi azalmasını sensörün bildirmemesi bence normal bir durum...

ywzckr

0
2 psi çok önemli bir değişiklik değil... LAstikler ısındığı zaman 3-5 psi yükselebiliyor basınç dolayısıyla 2 psi azalmasını sensörün bildirmemesi bence normal bir durum...

2psi eksik kullanmaniz lastigin asiri isinmasina, fren mesafesinin azalmasina lastigin asinmasini da hizlandirir, lastik basinc sensoru degil monitoring olarak abs ustunden olcuyormus hakkaten basinc filan olcmez tum lastikler 26 psi basinca dussede haber vermeyecek yani anliyacaginiz cok da ise yarayacak bisey degil.

Geri