Lastik basınç sensörü hakkında

Aracınız
Fren hidroliği sorun mu yaratıyor?
Hayır hayır, hidrolik sıvıları zamanla içine nem alır özellikle denize yakın yerlerde yaşayan insanlar için daha erken degistirmeli, kaynama dereceleri düşer ve fren boşalması yaşanır. Bu sebeple 2 en fazla 3 yılda bir yenilenmelidir. Fren mesafesini de az da olsa etkileyecektir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hayır hayır, hidrolik sıvıları zamanla içine nem alır özellikle denize yakın yerlerde yaşayan insanlar için daha erken degistirmeli, kaynama dereceleri düşer ve fren boşalması yaşanır. Bu sebeple 2 en fazla 3 yılda bir yenilenmelidir. Fren mesafesini de az da olsa etkileyecektir.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu zaten bilenen bir durum. Fren hidroligi 3 5 sene aralığında yenilenmelidir... ben de bir sorun var sandım.

Aracınız
Hocam sizi anlıyorum aracı çok fazla kötüleyen var. Ama ben aracın güvenliği ile ilgili olan fren, abs, lastik basıncı, hava yastığı bunlara önem veririm. Yoksa arabada trim sesi, plastikler yerine oturmuyor, biri aradığında ses 30 dayken hoparlör cazırdıyor, silecekler bazen kafayı yiyor, bagajda su şişesi hareket edince arabanın içine direk geliyor sesi, sayarım tonla bunlar için konu açmadım ama benim için fren mesafesi önemli daha önce kaza yaptım 1 metrenin bile benim için neyi değiştireceğini gördüm, o yüzden gönül ister 1-2 psi da araç farketsin ama yok işte insan bu yüzden yakınıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam ben sana ve konuyla ilgili cevap yazmadımki Akif beye serzenişte bulundum sadece. 1 metrenin önemini tecrübe etmişsin ama buna asıl önlem üst kalite bir lastikle alınmalı. Lastik Bizde maalesef ülkenin durumundan dolayı ilk önce bakılan şey fiyat. Frenleme mesafesi pek bakılmayanlardan. Yoksa herkes en iyisini almak ister illaki ama hem malum durumdan hemde pek araştırmamaktan genelde idare eder lastik seçeriz, çabuk bitmesin diye sert hamurlu lastiklere bayılırız, geç bitsin, ucuz olsunda isterse buz pisti gibi kaysın pek önemli değil :D

Aracınız
Hocam 4 gun once uzun yolda araci shell de park ettim yemek yedim, arabayi yikadim hava vurdum 32 dereceye kalibre et dedim 120 km geldim. Bu gece lastiklere gene shellde 32 derece hava vurayim dedim onler 31 arkalar 32 idi lastik abs ustunden sayiyorsa tur farkli olsada uyari vermiyor belkide benim araca takmayi unutmuslardir diyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kalibrasyon şu şekilde işliyor;

"Kalibrasyon işlemi, aracın 48-105 km/s arasında toplam 30 dakika kadar sürülmesini gerektirir"

Geri