Lastik Basınç Uyarı sistemi hk.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benzin istasyonlarındaki hava basınçları hep yanlış tüm tekerlere 33 psi vurdum lastikçi de ölçüm yaptık 31,35,38,32 psi çıktı :) bundan dolayı uyarı tekrar çıktı. Lastikçi de 32 psi vurduk sorunsuz uyarı falan yok günlerdir.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yav arkadaş ben bu lastikçilerin tavrına da ayar oluyorum yıllardır. Eski aracımda da 17'' jant vardı. Yıllardan beridir yazlık-kışlık lastik değişimlerinde adamların başında bekliyorum, basılması gereken basıncı söylüyorum. "Abi sen onlara bakma 17 janta 36 basınç iyi gider, burası Türkiye" diyorlar. "Ya sen benim dediğimi bas" diyorum, "Tamam abi" diyorlar. Heriflere güveniyorum, birkaç gün sonra arabanın fazla hoplamasından işkillenip benzinlikte basıncı bir kontrol ediyorum ki bütün lastiklerde 36 psi basılmış! Yıllardan beridir aynı terane.
Hatta bu sene Honda'ya ilk kez kışlıkları taktırdım, aynı diyalog geçti aramızda klasik olarak. Arabayı da yeni almışım, aracın konfor anlamında vereceği tepkileri tam olarak kestiremiyorum, birkaç gün sonra araba aşırı hopluyor gibi geldi, bir kontrol edeyim diye benzinlikte durdum, bütün lastiklerde 44 psi çıktı!

Geri