Lastik basınç uyarisi

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kalibrasyonu bir defa yapmanız yeterli gelmiyor. servisin söylediğine göre 2 ya da 3 kere arka arkaya yapmanız gerekiyor lastik değişim ya da sök/tak işleminden sonra. Sorun düzeliyor birkaç kere arka arkaya kalibrasyon yapınca.

Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese merhaba lastik uyarı ışığı 15 Kasım’dan beri 6-7 kere yandı ve hava vurdum lastiklere bugün 1000 km bakımı İstanbul ayışığında bu konuyu söylemek bakıma aldılar bitti çıktım daha 10 km gitmeden bir daha yandı döndüm tekrar servise ve tekrardan aldılar içeri aracı buyrun bitti dediler servis teknikeri beyfendi yazılımdan kontrol ettiklerini söyledi tekrarlamaz dedi fakat aracı daha 1 km olmadan yazılım la alakalı olarak mıdır nedir çekiş konusunda pozitif olarak daha ataklaştığını hissettim fark var neyse 15 km yaptım gene yandı basınç ışığı ? İnan bana satış temsilcime foto attım ve kalibrasyon yaptım geçti bakalım ne olacak konuşma fotosu altta herkese iyi akşamlar

Ekli dosyalar

• 99F04DB7-51BD-4F77-915C-560723B0549E.jpeg
    99F04DB7-51BD-4F77-915C-560723B0549E.jpeg
    672.8 KB · Görüntüleme: 94
Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese merhaba lastik uyarı ışığı 15 Kasım’dan beri 6-7 kere yandı ve hava vurdum lastiklere bugün 1000 km bakımı İstanbul ayışığında bu konuyu söylemek bakıma aldılar bitti çıktım daha 10 km gitmeden bir daha yandı döndüm tekrar servise ve tekrardan aldılar içeri aracı buyrun bitti dediler servis teknikeri beyfendi yazılımdan kontrol ettiklerini söyledi tekrarlamaz dedi fakat aracı daha 1 km olmadan yazılım la alakalı olarak mıdır nedir çekiş konusunda pozitif olarak daha ataklaştığını hissettim fark var neyse 15 km yaptım gene yandı basınç ışığı ? İnan bana satış temsilcime foto attım ve kalibrasyon yaptım geçti bakalım ne olacak konuşma fotosu altta herkese iyi akşamlar
Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım servise bakım için gittiğimde sıkıntıyı söyledim lastikleri kontrol ettiklerinde birine vida girmiş yapıldı 5 ay oldu ve hiç bir daha yanmadı

Aracınız
Civic FC5 2020
Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
@Süleymanakpınar @NoFeaR
Merhaba. Ben sensörü o kadar dert etmiyorum araç gerçekten serileşti kalkışlarda daha seri ve atak acaba yazılımdan mıdır.
@Süleymanakpınar @NoFeaR
Merhaba. Ben sensörü o kadar dert etmiyorum araç gerçekten serileşti kalkışlarda daha seri ve atak acaba yazılımdan mıdır.
Yazılım hakkında bir bilgim yok çünkü bana yazılım attık falan demediler bildiğim kadarı ile lastiklerde basınç sensörü yok denge sensörü var

Vali

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam merhaba, aynı problemi ben de yaşıyorum kış lastiklerinden dolayı. Sorun çözüldü mü acaba?

Hocam ben lastik değişiminden sonra kapıda yazana göre hava bastım sorun geçmedi. Sonra o videodaki gibi yaptım. Bi süre çözüldü sonra yine uyarı verdi. O kalibrasyonu 3 kez yapmak gerekiyormuş. Her ışık yandığında yaptım düzeldi şu an bir sorun yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

@Vali bende de aynı sorun var haftada 1-2 uyarı verip duruyor kalibrasyon yapıyorum sonra yine uyarı veriyor. 3 kez yapmak gerekiyormuş derken aynanda mı yapıcaz nasıl 3 kez hocam?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam ben lastik değişiminden sonra kapıda yazana göre hava bastım sorun geçmedi. Sonra o videodaki gibi yaptım. Bi süre çözüldü sonra yine uyarı verdi. O kalibrasyonu 3 kez yapmak gerekiyormuş. Her ışık yandığında yaptım düzeldi şu an bir sorun yok.

Hocam merhaba
Benim de lastikte vida vardı tamir edildi tüm lastikler sürekli ölçüyorum hava eşit fakat 40-50 km yapınca ikaz yandı. Sorunu çözemedim. Şimdi sizin 3 kez kalibrasyon yapmak gerekiyormuşa takıldım. Bu servisin söylediği bir bilgi mi?

Geri