Civic FC5 Lastik Basınç Uyarısı

gazi06

0
Aracınız
Slm arkadaşlar, daha önce basınç sensörü bi kaç kez uyarı verdi kalibrasyon yapıp bi 15-20 dk yol gittim. Bi kaç gün sonra tekrar uyarı verdi bu sefer servisi aradım. Bana çukurlara ve kasislere girdigimde uyarı verecegini ve tekrar kalibre etmem gerektigini söylediler. Tamam dedim. Fakat havaalanı gibi yolda da kullansam yine uyarı veriyor. Lastikçiye götürüyorum tüm lastikler 32 hocam diyor. Ben bu işten birşey anlamadım lastiklerde sorun olmadıgı halde sürekli uyarı vermesi canımı sıkıyor. Eger iptal edilebiliyorsa iptal etmek istiyorum. Araca bindigimde kendim kontrol ederim lastikleri :D

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Sensorlerde ariza olabilir. Bir de 31 veya 33 hava basarak deneyin bence? 1 bar zarar vermez sonucta.
Bizim fb7 ler iptal edilebildigine gore fc5 de iptal oluyordur ekrandan.. Youtube da bir arayın derim

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9238]gazi06[/MENTION] Hocam lastikler sağlam problem devam ediyor ise servise götürün sistem de arıza olabilir, en azından garantinin faydasını görmüş olursunuz :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben aracı ilk aldığım zamanlar çok oluyordu, söylediğiniz gibi bir durum. Çok düzgün bir yolda bile lastik havaları yeni kontrol edilmişken uyarı verebiliyordu. Bununla birlikte lastiklerin balansı bir türlü tutmuyordu, serviste lastik balanslarını test ederken 3'ünün tabanında problem olduğu tespit edildi ve 5000 km'de iken garantiden değiştirdiler lastikleri. O günden sonra 30 bin km ye yakın yol yaptım, bir daha hiç uyarı vermedi. Aracınız kaç km de bilemem ancak, eğer siz de bu şekilde balans problemi de yaşıyorsanız benzer bir durum olabilir. Araçların sevkiyatı ve depolanması sürecinde bu şekilde lastik bozulmaları olabiliyor ya da lastiklerde fabrikasyon hataları olabiliyor.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gazi06

0
Aracınız
Sensorlerde ariza olabilir. Bir de 31 veya 33 hava basarak deneyin bence? 1 bar zarar vermez sonucta.
Bizim fb7 ler iptal edilebildigine gore fc5 de iptal oluyordur ekrandan.. Youtube da bir arayın derim

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

34 bar ile denemiştim hocam değişen birşey olmuyor. Teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gazi06

0
Aracınız
[MENTION=9238]gazi06[/MENTION] Hocam lastikler sağlam problem devam ediyor ise servise götürün sistem de arıza olabilir, en azından garantinin faydasını görmüş olursunuz :)

Galiba dediğiniz gibi arızalı olma ihtimali yüksek hocam. Şuan gitme imkanım yok 10 bin bakımı için gittiğimde söyleyeceğim teşekkür ederim

gazi06

0
Aracınız
Ben aracı ilk aldığım zamanlar çok oluyordu, söylediğiniz gibi bir durum. Çok düzgün bir yolda bile lastik havaları yeni kontrol edilmişken uyarı verebiliyordu. Bununla birlikte lastiklerin balansı bir türlü tutmuyordu, serviste lastik balanslarını test ederken 3'ünün tabanında problem olduğu tespit edildi ve 5000 km'de iken garantiden değiştirdiler lastikleri. O günden sonra 30 bin km ye yakın yol yaptım, bir daha hiç uyarı vermedi. Aracınız kaç km de bilemem ancak, eğer siz de bu şekilde balans problemi de yaşıyorsanız benzer bir durum olabilir. Araçların sevkiyatı ve depolanması sürecinde bu şekilde lastik bozulmaları olabiliyor ya da lastiklerde fabrikasyon hataları olabiliyor.

Hocam balansları derken balataları mı kastediyorsunuz. Balanslar değişmez benim bildiğim sadece balans ayarı yapılır.

Aracınız
Civic FB7 2015
Lastik balansından bahsediyorum. Balans ayarı yaptırdığım halde sürekli titreşim ve uğultu oluyordu. Lastiklerin tabanlarında problem olduğundan bir türlü balans tutmuyormuş meğer. 3 lastigimi garantiden değiştirdiler, balans sorunu da sıkça lastik uyarı sisteminin çalışması problemi de çözüldü.

gazi06

0
Aracınız
Lastik balansından bahsediyorum. Balans ayarı yaptırdığım halde sürekli titreşim ve uğultu oluyordu. Lastiklerin tabanlarında problem olduğundan bir türlü balans tutmuyormuş meğer. 3 lastigimi garantiden değiştirdiler, balans sorunu da sıkça lastik uyarı sisteminin çalışması problemi de çözüldü.

Hiç aklıma gelmezdi. İlginç bir durum demekki lastiklerdeki problemlerde sebep olabiliyor. Teşekkür ederim bilgiler için servis yolu göründü öyleyse

Geri