Lastik Tavsiye 235 / 45 / 17 - Civic Sport Plus

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracım 2018 sport plus 40 km. Üzerindeki lastiklerin ömrü bitti sanırım. Lastik konusunda kararsız kaldım. Conti 6 ya da Micheline Primacy 4 arasında kaldım. Bunların dışında ya da bunlardan biri farketmez. Lastik önerisi arıyorum

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Merhabalar, her ikisi de iyi lastik. Primacy 4 daha konforlu ve daha yakıt ekonomisi sağlarken, conti 6 daha iyi yol tutuş ve performans sağlar.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bütçe varsa pilot sport 4 bence yoksa falkenin iki serisi de başarılı fiyat performansta.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 aldım 1 ay önce. Acayip memnunum lastiklerden. Daha önce Asymmetric 5 de kullanmıştım. 6 serisi zaten 5'in daha gelişmiş versiyonu.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 aldım 1 ay önce. Acayip memnunum lastiklerden. Daha önce Asymmetric 5 de kullanmıştım. 6 serisi zaten 5'in daha gelişmiş versiyonu.
GY. Asy. 6 en iyi lastik şu anda R17 için Dünya'da. Güle güle kullanın.

R17 için 235 ölçüsü epey fiyatları arttırıyor. 225 olsaymış iyiymiş.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
GY. Asy. 6 en iyi lastik şu anda R17 için Dünya'da. Güle güle kullanın.

R17 için 235 ölçüsü epey fiyatları arttırıyor. 225 olsaymış iyiymiş.

Teşekkürler hocam iyi dilekleriniz için.

Gerçekten testlerdeki başarısının karşılığını veren bir lastik. Dediğiniz gibi ölçüden dolayı fiyatı biraz yüksek. Tanesini 2000 TL'ye almıştım lastikcim.com'dan. Burada soran arkadaşa da link atacaktım ama stokta kalmamış.

Bu arada bir not. Lastikleri teslim aldığımda yalnızca 5 hafta önce üretilmişlerdi. İlk kez bu kadar yakın tarihte üretilmiş bir lastik kullanıyorum.

Xedos

Özel Üye
Cpc6 yaramaz. Çünkü çok çok gürültülü ve çok sert bir lastik. Çıktığı yıl kullandım bir sezon ve bu açıdan hiç memnun kalmadım. Frenaj ve yönlendirme başarılıydı ancak beton mubarek. Deneyin. Jantsız lastiğin yanak kısmını elinizle tutup oynatmayı çalışın. Çok zor esner. Micheline bakın,çok daha esnediğini farkedersiniz.
Primacy 4 de yaramaz. Neden? Çünkü pilot sport 4 varken hiç gerek yok. PS4 hem çok yumuşak hem de daha sessiz. Michelin.in tek problemi, aldığınız sezon gayet iyiyken sonraki yıl aynı perfprmansı gösterememesi.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Xedos

Özel Üye
conti denemek isteyene janti varsa lastik saglayabilirim, o kadar kotu.
bu arada yeri degil ama kisliklarda mucize conti resmen. TS870 sessizlik konusunda nirvana. michelin pilot sporttan daha sessiz bir kis lastigi dusunun. inanilmaz bir lastik, conti onumuzdeki yaz bundan yola cikarak cpc7 filan cikartirsa cok sevinirim. cpc6 eskidi zaten ama ts870 gibi sessiz bir desen ve hamur olmasi lazim cpc7nin. gerc' sirada yeni bir sport contact olabilir.

Geri