Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün eski lastiklerimi (Goodyear egp) satıp yerine continental ultra contact aldım aslında premium contact 6 alacaktım ama bu yeni çıkmış etiket değerleri daha iyi biraz tecrübe edeyim detayları aktarırım.
Bende bu lastikleri merak ediyordum, tecrübelerinizi periyodik aralıklarla aktarabilirseniz sevinirim.
PremiumContact’lara göre kağıt üstünde desibel değeri daha düşük, daha uzun ömürlü ve jant koruma özelliği var görünüyor ama kullanıcı deneyimi yok, bu açıdan geri dönüşleriniz kıymetli olacaktır (y)

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Geçen ay Goodyear Efficientgrip Performance aldım, Polonya üretimi yumuşak hamurlu bir lastik. Islak zeminde yol tutuşu A etiketi, birçok testlerde tavsiye edilen bir lastik. Gayet de sessiz.
Niyetim Conti 6 almaktı ama araştırınca Goodyear'a yöneldim, test sonuçlarına da bakılırsa bazı testlerde Conti 5-6 bazılarında Goodyear EP daha iyi ama hemen hemen sonuçlar aynı. Set olarak alınca Goodyear 800 TL ucuza geldi, tanesinde 200 TL fark vardı ben aldığımda.
Şu an lastiklerden oldukça memnumum.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim şahsi düşüncemdir ,sıralamam şöyle..

1.Continental (Orta)
2.Michelin (Yumuşak)
3.Bridgestone (Sert)
4.Good year. (Orta)
5 'ten sonrası tercih meselesi...Kumho , Hankook,Vs..

Orta: Ne sert ne yumuşak hamurlu.

Sert lastik ses yapıyor ama kullanım ömrü uzun sayılır YUMUŞAK lastiği göre...
Yumuşak lastik sessiz sayılır ama kullanım ömrü KISA sayılır Sert lastiğe göre.

Orta lastik almak mantıklı onunda kalitelisi maalesef pahalı sayılır...diğer lastiklere göre.

Bridgestone kullanıyorum..
Bunlar Şahsi düşüncemdir....Saygılar

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Arabayı ilk aldığımda Lassa vardı vw den geçince çok fazla yol sesi hissettiğim için lastikleri yeni olmasına rağmen hemen değiştim. O zaman çok araştırdım Goodyear egp ve continental pc6 arasında kalmıştım ama lastiği asıl değiştirme amacım yol sesi olduğu için Goodyear tercih etmiştim çünkü etiket değeri 68 desibeldi. Goodyear ları ilk aldığımdan beri yol tutuş şikayetim vardı anı kalkışlarda yokuş yukarı çıkışlarda hep patinaja kalıyordu lastik yeni olduğu için suçu hep arabaya bulmuştum yere iyi basmıyor diye. En sonunda dayanamayıp 3 sene olmadan lastikleri değiştirdim. Bu sefer kesin pc6 alacaktım ama lastikçi yeni model geldi onu tavsiye ederim deyince etiket değerlerine baktım ve 69 desibel ses değerini görünce yine aklımı çeldi pc6 71 desibel çünkü. Lastikleri taktırdığım anda farkı hissettim çok ciddi anlamda lastik yol sesi azaldı, goodyerlarda sözde 68 desibeldi... Yol tutuş olarakta çok iyi sert kalkışlarda patinaja kalmıyor dik bir yokuşta kalkarken sarmıyor vs. Birde yağmurları bekledim yorum yazmak için iki günde yağmurda denedim ıslak zemin performansı da memnun etti. Bu lastiğin hitap ettiği kesim fazla km yapan filo araçları vs. Tam bir f/p canavarı. Çok yakın zamanda ablamın focusuna pc6 taktırmıştık o lastikte çok iyi kısacası ben ultra contact lastiği kesinlikle tavsiye ederim pişman etmez.

89B17A87-43FA-48D6-BD29-848B11B34D8A.jpeg

Son düzenleme:
Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Arabayı ilk aldığımda Lassa vardı vw den geçince çok fazla yol sesi hissettiğim için lastikleri yeni olmasına rağmen hemen değiştim. O zaman çok araştırdım Goodyear egp ve continental pc6 arasında kalmıştım ama lastiği asıl değiştirme amacım yol sesi olduğu için Goodyear tercih etmiştim çünkü etiket değeri 68 desibeldi. Goodyear ları ilk aldığımdan beri yol tutuş şikayetim vardı anı kalkışlarda yokuş yukarı çıkışlarda hep patinaja kalıyordu lastik yeni olduğu için suçu hep arabaya bulmuştum yere iyi basmıyor diye. En sonunda dayanamayıp 3 sene olmadan lastikleri değiştirdim. Bu sefer kesin pc6 alacaktım ama lastikçi yeni model geldi onu tavsiye ederim deyince etiket değerlerine baktım ve 69 desibel ses değerini görünce yine aklımı çeldi pc6 71 desibel çünkü. Lastikleri taktırdığım anda farkı hissettim çok ciddi anlamda lastik yol sesi azaldı, goodyerlarda sözde 68 desibeldi... Yol tutuş olarakta çok iyi sert kalkışlarda patinaja kalmıyor dik bir yokuşta kalkarken sarmıyor vs. Birde yağmurları bekledim yorum yazmak için iki günde yağmurda denedim ıslak zemin performansı da memnun etti. Bu lastiğin hitap ettiği kesim fazla km yapan filo araçları vs. Tam bir f/p canavarı. Çok yakın zamanda ablamın focusuna pc6 taktırmıştık o lastikte çok iyi kısacası ben ultra contact lastiği kesinlikle tavsiye ederim pişman etmez.

Ekli dosyayı görüntüle 269954
EPG ile yol tutuş sorunu yaşamanız ilginç gerçekten bence yol tutuşu çok iyi olan bir lastik. Islak ve kuru zeminde lastikleri denemek için aracın sınırlarını zorladım çizgisini neredeyse bozmadı.
Ultra Contact da çok iyi lastiğe benziyor, hayırlı olsun.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
EPG ile yol tutuş sorunu yaşamanız ilginç gerçekten bence yol tutuşu çok iyi olan bir lastik. Islak ve kuru zeminde lastikleri denemek için aracın sınırlarını zorladım çizgisini neredeyse bozmadı.
Ultra Contact da çok iyi lastiğe benziyor, hayırlı olsun.
Sizdeki egp2 olabilir mi ? Ben egp aldıktan kısa bir süre sonra egp2 çıkmıştı. Çok ciddi patinaj ve yol tutuş sıkıntısı çekiyordum ben.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Sizdeki egp2 olabilir mi ? Ben egp aldıktan kısa bir süre sonra egp2 çıkmıştı. Çok ciddi patinaj ve yol tutuş sıkıntısı çekiyordum ben.
EPG 1 hocam 2022 üretimi EPG 2 bulamadım o nedenle ilk seriden aldım. Ben yol tutuş konusunda kötü olduğunu ilk defa sizden duydum, yorumları da gayet iyi aslında bu lastiğin. Belki sizdeki lastiklerde üretim hatası falan olabilir.

Bunların bir de Fransa üretimi var onlar AA etiket değerine sahip, benimkiler Polonya üretimi.

2018 trafik çıkışlı fc5 aracımın lastiklerini komha marka 2020 yapımı çıkma lastiklerle değiştirdim kış şartları ağır geçmeyen İstanbulda ve hiç bozuk yollarda olmadığım halde lastikler yıpranmış kanalları çatlamış gerçekten çok kötü durumdaydı benim gibi 55 binde 2018 model aracın lastiklerini değiştirmek zorunda olan varmı çok merak ediyorum

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri