Lastik yaralanması

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
günlük kullanım alışkanlığından otoban hızlarına çıkıyorsanız bence değiştirin. balon yapma vs sıkıntı olabilir. düşük hızlarda sorun olmayabilir ama bayağı derin görünüyor resimde, risk almaya değmez.

Şimdi zaten kış lastiğine geçeceğim.

Açıkçası bu şekilde benim de içime sinmiyor. Dediğiniz gibi şehir içi belki sorun olmaz ama illa şehirlerarası yola çıkacağız. O yüzden tekrar yaz lastiğine geçerken muhtemelen değiştiririm.

Bu sabah kaldırıma bir temas yaşadım. Lastikte hasar var. İş yoğunluğundan henüz gidip soramadım. Siz ne düşünüyorsunuz? Kullanılır mı dersiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 255067
Bence bu lastik kullanılmamalı . kullanılmaz kullanılır kimse net bir şey diyemez. Ancak lastik üzerinde yol yapıyorsunuz her hangi bir sorunda neler olabileceğini herkes tahmin eder. Hiç bir şekilde canımızı tehlikeyle atmaya değmez.yeni lastik almanızı tavsiye ederim.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Fotoğraf neredeyse makro olmuş, çekim açısı mı yanıltıyor bilmiyorum ama havası nasıl inmemiş şaşırdım. Topuktan itibaren yanağın yarıdan biraz fazlası hasarlı. Çizik gibi de değil, oyuk gibi. Ben olsam değiştirirdim. Lastiğin en zayıf yeri yanaktır.

Turbey

0
Aracınız
Bence kullanma kardes lastik ve fren en onemli iki sey arabada basina is gelirse üzulursun.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Sabah biraz zaman bulunca Michelin'in Certified Center olarak işaretlediği ve müşteri hizmetlerinden tavsiye ettiği bir bayisine gidip gösterdim. İnceleme yaptılar. Kullanmamın bir sorun olmayacağını söylediler. Lastiğin yanak kısmındaki kauçuğun altında sızdırmazlık için bir bez tabaka olduğunu sadece bu bezin göründüğünü, bu tabakanın zarar görmediğini söylediler. İçeri doğru çok daha kalın asıl olarak lastiğin mukavemetini sağlayan kauçuk kısım olduğunu, düzenli kontrol ederek eğer bez tabakada yırtılma, balon, deformasyon olmadığı sürece kullanmaya devam edebileceğimi ilettiler.

Ben iyice yakından çekmiştim ve çok büyük bir yarık gibi duruyordu. Bir de karşıdan şu fotoğrafı atayım.

IMG_0477.JPG

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sabah biraz zaman bulunca Michelin'in Certified Center olarak işaretlediği ve müşteri hizmetlerinden tavsiye ettiği bir bayisine gidip gösterdim. İnceleme yaptılar. Kullanmamın bir sorun olmayacağını söylediler. Lastiğin yanak kısmındaki kauçuğun altında sızdırmazlık için bir bez tabaka olduğunu sadece bu bezin göründüğünü, bu tabakanın zarar görmediğini söylediler. İçeri doğru çok daha kalın asıl olarak lastiğin mukavemetini sağlayan kauçuk kısım olduğunu, düzenli kontrol ederek eğer bez tabakada yırtılma, balon, deformasyon olmadığı sürece kullanmaya devam edebileceğimi ilettiler.

Ben iyice yakından çekmiştim ve çok büyük bir yarık gibi duruyordu. Bir de karşıdan şu fotoğrafı atayım.

Ekli dosyayı görüntüle 255090
Hocam birşey olmaz tamamda göz korkutuyor. Bir plastik vs. ile kapatılsada insanda huylanmasın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni bir 17" michelin fiyatı "kurtarır mı" düşüncesine zorluyor, anlıyorum. Şu açıdan düşünsek bir de ; bu hasarlı lastiği yarı fiyatına bile satın alır mıyım ?
Ben kim ne dese ikna olmazdım galiba .

Turbey

0
Aracınız
130 bin tl lik arabaya binipde o lastikle gezmek mantikli degil

Geri