Civic FC5 Lastik yerlerinin değişimi

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar aracım şu an 35 bin km de. Yaklaşık 2.5 yılı bitirdim. Lastiklerin yerlerini değiştirmeme gerek varmı? Daha önce hiçbir araçta böyle bir işlem yapmamıştım. Bazıları yerlerini değiştir diyor kararsız kaldım ne dersiniz?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet rotasyon yapılması önerilir. En kolayı demir 1 tl. İle lastik dişlerini kontrol edin. Dişi fazla olanlar öne takılır.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Evet rotasyon yapılması önerilir. En kolayı demir 1 tl. İle lastik dişlerini kontrol edin. Dişi fazla olanlar öne takılır.
Peki sadece dişlere göre mi önlere takılması önerilir? Bazısı sağ arkayı ön sola gibi değişim yapılmasını söylüyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Peki sadece dişlere göre mi önlere takılması önerilir? Bazısı sağ arkayı ön sola gibi değişim yapılmasını söylüyor.
Kaba olarak tarif ettim. Daha profesyonel yaklaşım istiyorsanız, desene göre bile değişir. Siz aynı şekilde uzun süre kullandığınız için öyle yazdım. Yoksa 10.000 kilometrede bir önerilir. Yaz kış ayrı lastik kullananlar için lastik değişimi esnasında bu işlem yapılır. Araç sahibinin takibine bakar. Lastikçiler çok uğraşmaz. Göz ile bakar takar.
images (3).jpeg

Geri