Led farlar ile trafikte tepki alıyorum?

Aracınız
Civic FB7 2015
Daha geçen hafta Şavşat'tan ardahana gelirken gözüm kör oldu. Dörtlü yaktım vs yok. En son girişteki polis kontrol noktasına şikayet ettim bide ne göreyim fc5 civic. İçinde de sadece iki kişi var. Dedim resmen kör ettin beni şu farlarına baktır. Abi arabayı yeni aldık farkında değildik dedi. Bir kerede Elazığ dan kahramanmaraş iline giderken yolda kavga etmek için durdurdum adam polis çıktı. Dedim arkamdan gelme. Yolu göremiyorum senin yüzünden kör oldum. Her iki araçta led farlı olandan

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Daha geçen hafta Şavşat'tan ardahana gelirken gözüm kör oldu. Dörtlü yaktım vs yok. En son girişteki polis kontrol noktasına şikayet ettim bide ne göreyim fc5 civic. İçinde de sadece iki kişi var. Dedim resmen kör ettin beni şu farlarına baktır. Abi arabayı yeni aldık farkında değildik dedi. Bir kerede Elazığ dan kahramanmaraş iline giderken yolda kavga etmek için durdurdum adam polis çıktı. Dedim arkamdan gelme. Yolu göremiyorum senin yüzünden kör oldum. Her iki araçta led farlı olandan

hocam o zaman arkadan gelen araca yol verıceksin onun farın bozukluğu seni ilgilendirmez saga gecıp yol verıceksin Bos yere münakaşaya girmeye gerek yok o adam da ters yapabılır kısa ile gidiyorum senin gözlerde sıkıntı var diyebilir.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
hocam o zaman arkadan gelen araca yol verıceksin onun farın bozukluğu seni ilgilendirmez saga gecıp yol verıceksin Bos yere münakaşaya girmeye gerek yok o adam da ters yapabılır kısa ile gidiyorum senin gözlerde sıkıntı var diyebilir.

Zaten yol veriyorum ama bazen tek şeritli ve dar yolda gitmek için arkamdan gelmek zorunda olduğunda resmen kör ediyor. Hani arabalara led ampul takarlar da ışığı dağıtır ve herkes selektör yakar ya. Durum aynen o. Arkadan gelene yol verince bitmiyor ki karşıdan gelen daha beter.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba 2016 ile 2018 aralikta uretilen araclarda orjinal led duzenikli farlarda (glare) yani parlama mevcut 2018 ve sonrasi uretilen araclarda bir duzeltilmeye gidildigi soylendi tabi ne kadar inandirici orasi tartisilir.
Aslinda biraz araclarin seviyesinden kaynaklaniyor mesala (truck) yani arazi turu 4x4 araclarin farlari nsedan kasaya gore yuksektedir tam sizin dikiz aynasi ile yan aynlarin seviyesindedir.
Aracin kisa fari direk olarak ayna carparak gozunuze temas ediyor ve uzun farmis gibi gozukuyor ama 2 sedan arac birbirini takip ettiginde bu kadar abartilacak bir durum olmamasi lazim.

Aracınız
Civic FC5 2019

Siz rahatsızlığınızı belli ettiğinizde onlarda sellöktör yaptıysa anlamanız lazımdı. Ne yapsın adam ayar yapılamıyor. Trafikte biraz sabır. Önemli olan karşılıklı anlayış ve saygı.
Kavgaya dövüşe gerek yok. Konuşabilen varlıklarız. Biraz daha relax ve sabır diyorum. Bakın benim gibi bu işe çözüm bulmaya da çalışıyor olabilir insanlar.

Aracınız
Civic FC5 2017
Zaten yol veriyorum ama bazen tek şeritli ve dar yolda gitmek için arkamdan gelmek zorunda olduğunda resmen kör ediyor. Hani arabalara led ampul takarlar da ışığı dağıtır ve herkes selektör yakar ya. Durum aynen o. Arkadan gelene yol verince bitmiyor ki karşıdan gelen daha beter.

iyide her aracın farları mı bozuk onu anlamadım

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bu sorun sadece bende var sanıyordum hatta sebebinide farlar tamirli diye düşünüyordum ama görüyorumki çok kişide var birde tamir edilse de ledler mecburen aynı yere takılıyor kişisel olarak değiştirilebilecek birşey değilş sanırım.

Her aracın mı bilmiyorum ama ciddi bir kesim fc5 de ben bizzat şahidim.

Aracınız
Civic FC5 2017
gözler karanlıkta büyür işikta küçülür FC 5 dahil bütün araçların beyaz ledleri gözün bebeğini etkiliyor olay bundan dolayı fc5 inde ledler biraz güçlü haliyle tepki çekiyor bu olay işik olan yerler de tepki çekmez işik olmuyan yerlerde genellikle olur ..
ortam da işik yok ise farlar normal olsa bile tepki çekersiniz

Aracınız
Civic FC5 2018
civic exenin led matrix farları çok göz alıyor buna çok defa şahit oldum. karşıdan eğer Yüzüklerin efendisi iki kule filmindeki gandalfın gelişi gibi ortalık bembeyaz oluyorsa biliyorum ki karşıdan civic led matrix farlı geliyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Araştırırken buldum.
Eğer sizin aracınızda fabrikasyon olarak otomatik far yükseklik ayarı varsa aracı akşam bir duvara 3-5 metre uzakta durdurun. 2 kişi bulun . Araç çalışır haldeyken bagajı açıp 2 arkadaşı bagaj kenarına oturtun. farların 1-2 saniye sonra kendini ayarlaması gerekir. Eğer ayarlamıyorsa sistemde bir sorun var demektir. Benim crv aracımda başıma geldi . Serviste söyledim önce bunlarda yok dedi, sonra bilgisayara bağladı kurcaladı tamam aktif hale getirdim dedi , açtım bagajı oturttum oraya farlar bakıyor tepeye doğru. Araç kalması lazım test edicez falan dediler. Bırakmadım eve geldim krikoyla kaldırıp sensörleri kontrol ettim, sağ arka ve sol önde aracın altında ufak sensör var. Rot kollarının ufakları gibi. Onları kontrol ettim ve arkadakinin doğru çalışmadığını, fabrikasyon olarak doğru monte edilmediğini anladım. O kolu söküp bir tur çevirip öyle taktım ve far sensörü gayet düzgün çalışmaya başladı.

Ayrıca otomatik yükseklik ayarı olsa dahi farların kendi yükseklik ayarları vardır. bir duvara yanaşıp far çizgilerini far üzerindeki ayarlardan biraz aşağı alabilirsiniz.

Honda'nın otomatik far yükseklik ayarı da biraz saçma. En azından crv lerde böyle. Diyelim ki yokuşta çalıştırıp harekete geçtiniz araçla düz yola gelince eğer durmazsanız araç siz durana kadar farları ayarlamıyor. Ne zaman ki kırmızı ışıkta durup beklediniz 1-2 saniye sonra farları ayarlıyor. Artık çok daha hızlı, sürekli olarak ayarlaması lazım . 96 model üretime başlayan bmw e39 aracımda bile yokuşta , inişte anlık ayarlardı hatta uzunları yaktığımda kısaları da yukarı doğru biraz kaldırır uzunlara destek olmasını sağlardı.
Servise bir okutacağım bu yazıyı belki sensörde sorun var

Geri