Ledli Sis Farı

Ynt: Ledli Sis Farı

Turgut hocam aynı ürün aliexpressten tek tek alınabilir demiş alibaba bu sitenin toptancisiymis olmazsa boyle alabiliriz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliexpress te tek tek en ucu 81 dolara gördüm..
tekrar bakmak lazım hatta bakıyım ..

Ayni saticini aliexpressde ilan acabilir bize ozel. Sahibinden.com dada saticilar o sekil yapabiliyor. Tabi burdan pek yardimci olamiyorum bende yabanci dil olmayinca anca yorum yapiyorum. Kusura bakma hocam.

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote author=temizyurek link=topic=381.msg5143#msg5143 date=1401812689]
yok yahu mesele değil, hocam ...

şimdi sn. gelendostlu telden uyardı:
24.03.2014 tarihli 2014/7 sayılı genelge ile yurtdışı eşya limiti 150 euro , bu limit aşılırsa istisna yok, tamamından vergi alınacak..

bu durumda tek kriter fiyat ise bizimki 200 dolar yani : 146 euro yapar. aslında fiyat çok önemli değil paket üzerine daha düşük fiyat yazıyorlar ama içeriğinde aynı üründen 5 adet olması önemli olan. 2 taneden fazla olması durumunda ticari ürün kapsamına giriyor ve vergi %50 civarında olluyor diye biliyorum. biraz daha araştırayım..
[/quote]

Haydar hocam bu şekilde yapılacak bir alım fiyata bakılmaksızın gümrüğe takılır ;)
Çinli satıcıların çoğu zaten satış rakamını düşük gösteriyor, fakat toplamda 10 adet sis farı ticari olduğu düşüncesiyle gümrük memuru tarafından ayrılacaktır ;)
En güzeli satıcıyla anlaşma yaparak aliexpress üzerinden satın almak, bu arada aldığınız fiyata shipping dahil mi?

[quote author=kimyager1335 link=topic=381.msg5144#msg5144 date=1401812837]
Turgut hocam aynı ürün aliexpressten tek tek alınabilir demiş alibaba bu sitenin toptancisiymis olmazsa boyle alabiliriz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[/quote]

Aynen öyle, satıcı kafaya alınırsa ilan açabilir fakat shipping burada önemli etken sis fiyatı kadar shipping çıkarsa şaşırmam :)

sordum ama cevap gelmiyor. shipping ücreti , tek tek gönderim?, ödeme şekli? , aliexpress te ilan açma?

[quote author=temizyurek link=topic=381.msg5151#msg5151 date=1401813487]
sordum ama cevap gelmiyor. shipping ücreti , tek tek gönderim?, ödeme şekli? , aliexpress te ilan açma?
[/quote]

40 $ sis, 20 $ shipping olabilir, 6kglık navinin shippingi 80$ ise sis kaç kilodur matematik problemi gibi oldu :D

[quote author=NoFeaR link=topic=381.msg5152#msg5152 date=1401813939]
40 $ sis, 20 $ shipping olabilir, 6kglık navinin shippingi 80$ ise sis kaç kilodur matematik problemi gibi oldu :D
[/quote]

ben 60 dolara da razıyım , shipping ten ziyade vergisi önemli..

[quote author=temizyurek link=topic=381.msg5153#msg5153 date=1401814039]

ben 60 dolara da razıyım , shipping ten ziyade vergisi önemli..
[/quote]

Hocam satıcıyla aliexpress üzerinden tekil satış yapması konusunda anlaşılırsa, gümrük sorunu ortadan kalkar, ama elemana şunu söylemekte fayda var, satılacak ürün sayısını 5 set açsın shipping dahil 60 dolardan hemen satın alalım denilebilir.
Bu arada çinlilerle pazarlık yapılabiliyor navide 30$ indirim yaptı eleman :D

Forumdan kim ne alıyorsa bende varım elimden gelen birşey olursa yardımcı olmak isterim:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri