Lokal boya mı Rotüş mü yaptırmalı

Aracınız
Civic FB7 2015
İyi günler sabah arka tarafıma bir araç park etmeye çalışırken böyle bir yaşadım. Bu sürtmeyi lokal boya ile mi yoksa rotüş ile mi halletmeliyim. Maddi olarak azlığı veya çokluğu mesele değil.
Önerilerinizi bekliyorum.
IMG_8571.jpg

252588

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben rotüş yaptım, dikkat etmeyince hiç belli değil ama yakından inceleyince çok belli :)
Açıkçası boyacıya sorduğumda o bölgeyi komple boyamadıkça rengin farklı ışık koşullarında biraz açık yada koyu görünme riskinin olduğunu, en iyi yöntemin komple tamponu boyamak olduğunu söylemişti. Öyle olunca bende rotüş yaptım, açıkçası dikkat etmeyince hiçte belli olmuyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Ben rotüş yaptım, dikkat etmeyince hiç belli değil ama yakından inceleyince çok belli :)
Açıkçası boyacıya sorduğumda o bölgeyi komple boyamadıkça rengin farklı ışık koşullarında biraz açık yada koyu görünme riskinin olduğunu, en iyi yöntemin komple tamponu boyamak olduğunu söylemişti. Öyle olunca bende rotüş yaptım, açıkçası dikkat etmeyince hiçte belli olmuyor.
Komple boyanmasına gerek yok yani rotüş işimizi görür o zaman o kadar dikkatli bakınca da belli oluyorsada yapacak birşey yok nazarlık diyeceğiz :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Komple boyanmasına gerek yok yani rotüş işimizi görür o zaman o kadar dikkatli bakınca da belli oluyorsada yapacak birşey yok nazarlık diyeceğiz :)
Bence öyle, tabi bu durum insandan insana da değişiklik gösterebiliyor ama durduğu yerde 3 ay arayla tamponun aynı yerinden başkaları gelip sürtünce bende pek umursamaz oldum diyebilirim :)
Maalesef ülkemizde böyle bir gerçek var :(

Aracınız
Civic FB7 2015
Bence öyle, tabi bu durum insandan insana da değişiklik gösterebiliyor ama durduğu yerde 3 ay arayla tamponun aynı yerinden başkaları gelip sürtünce bende pek umursamaz oldum diyebilirim :)
Maalesef ülkemizde böyle bir gerçek var :(
Doğru dikkat etmeyen çok fazla insan olduğu için önemsemek gerekiyor rotüş yaptırıp yola devam edeyim en iyisi :) rotüş için boyayı nereden alayım

İyi günler sabah arka tarafıma bir araç park etmeye çalışırken böyle bir yaşadım. Bu sürtmeyi lokal boya ile mi yoksa rotüş ile mi halletmeliyim. Maddi olarak azlığı veya çokluğu mesele değil.
Önerilerinizi bekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 252588

Ekli dosyayı görüntüle 252588

Plastik aksam ve çok dert edilecek bir yerde değil. İster rütüş yaptırın ister lokal yaptırın, nazarlık olsun ALLAH BETERİNDEN KORUSUN

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Doğru dikkat etmeyen çok fazla insan olduğu için önemsemek gerekiyor rotüş yaptırıp yola devam edeyim en iyisi :) rotüş için boyayı nereden alayım
n11den alabilirsiniz, en ucuz yollusu oto sanayisindeki herhangi bir boyacıdan aracınızın boya kodu ile gidin (Genelde şöför Kapı içinde yada kaput altında yazar)
Bulabildiğiniz en küçük 200-300 ml.lik ağzı kapalı bir pet şişede yanınızda götürün, şu kodlu boyadan 5-10 liralık istiyorum diyerek şişenin içine boyayı doldurtun.
Kendinize küçük ama kaliteli bir sulu koya fırçası alın ve fırça ile boyanın attığı yerleri rotüşlayın.

Geri