Civic FC5 Lokal boya & Rötuş Acil

Arkadaşlar selamlar , iş için şehir dışında idim aracımız da otopark a bırakmıştım. Sanırım çocuğun teki bisiklet sürerken sürtmüş ve sağ ön tarafta resimde gördüğünüz gibi çizik var. Buraya lokal boya mı yapılır yoksa siyah görülen kısım rötuş diğer yerler pasta cila ile gider mi ? Bir de fiyat olarak ne tutar . Ona göre karşı tarafa tutacak ücreti söyleyeceğim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Çizik olan yerlere tırnak takılıyor ise pasta cila kurtarmaz. O bölgeler lokal boya ister. Renk beyaz olduğu için sırıtmaz diye düşünüyorum. Rötuş ise en uygun olan yöntemdir. Burada sizin hassasiyetiniz önemli olur.
Fiyat için ise ustalar ne tutturursa. Araç yeni olduğu için fiyat yükselebilir. Öncelikle iyi bir usta bulmalısınız.

Geçmiş olsun. Çizik olan yerlere tırnak takılıyor ise pasta cila kurtarmaz. O bölgeler lokal boya ister. Renk beyaz olduğu için sırıtmaz diye düşünüyorum. Rötuş ise en uygun olan yöntemdir. Burada sizin hassasiyetiniz önemli olur.
Fiyat için ise ustalar ne tutturursa. Araç yeni olduğu için fiyat yükselebilir. Öncelikle iyi bir usta bulmalısınız.
Cevap için teşekkürler, peki ortalama bir fiyat söyleyecek olsanız sizce bu küçük alan ne kadar tutar ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevap için teşekkürler, peki ortalama bir fiyat söyleyecek olsanız sizce bu küçük alan ne kadar tutar ?
Daha önceden tampon sürmesinden dolayı lokal boya yaptırmıştım. O zaman 50 tl vermiştim. Şimdi 100 tl. civarı olabilir.

Daha önceden tampon sürmesinden dolayı lokal boya yaptırmıştım. O zaman 50 tl vermiştim. Şimdi 100 tl. civarı olabilir.
Anladım. İstanbul da önerebileceğiniz iyi bir usta var mı ? Karşı taraftan 200 250 tl gibi bir ücret istesem hani işçilik vs olur . Dediğim gibi bu tarz boya işleri ne kadar vs hiç bilmiyorum. O sebeple sizlere sorayım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Anladım. İstanbul da önerebileceğiniz iyi bir usta var mı ? Karşı taraftan 200 250 tl gibi bir ücret istesem hani işçilik vs olur . Dediğim gibi bu tarz boya işleri ne kadar vs hiç bilmiyorum. O sebeple sizlere sorayım.
Benim yok. Forumda ilgili bir konu buldum.

Benim yok. Forumda ilgili bir konu buldum.
Eyvallah hocam, ben de rötuş boya var daha önce araçtaki lokal taş darbeleri için yapmıştım idare de ediyor. Bu çocuk işi olduğu için şimdi kara kara düşünüyorum neticede büyük insan değil ufak çocuk görmeden yaptığı şey için para istemek de istemiyorum yalan olmasın. Lakin yine de insan kızıyor sonuçta para emek verip araba alıyorsunuz. O sebeple de fiyatı çok bir şey değilse ya da kendi rötuş boyamla yapabileceğim birşey ise de uzatmam fazla.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Eyvallah hocam, ben de rötuş boya var daha önce araçtaki lokal taş darbeleri için yapmıştım idare de ediyor. Bu çocuk işi olduğu için şimdi kara kara düşünüyorum neticede büyük insan değil ufak çocuk görmeden yaptığı şey için para istemek de istemiyorum yalan olmasın. Lakin yine de insan kızıyor sonuçta para emek verip araba alıyorsunuz. O sebeple de fiyatı çok bir şey değilse ya da kendi rötuş boyamla yapabileceğim birşey ise de uzatmam fazla.
O zaman bölgeyi güzel bir şekilde temizleyin. Boya kalkması var ise rötuş atın. Sonra elle uygulanabilen yağlı pastalar var. (Ustam bana Dyo önermişti.) 200 gr. küçük tüp şeklinde pasta alıp uygulama yapabilirsiniz. Üstünede biraz cila ile tertemiz olur. Screenshot_20210427-160141.jpeg

O zaman bölgeyi güzel bir şekilde temizleyin. Boya kalkması var ise rötuş atın. Sonra elle uygulanabilen yağlı pastalar var. (Ustam bana Dyo önermişti.) 200 gr. küçük tüp şeklinde pasta alıp uygulama yapabilirsiniz. Üstünede biraz cila ile tertemiz olur. Ekli dosyayı görüntüle 264954
Hocam çok teşekkür ederim. Bunu nasıl uyguluyoruz tam olarak ? Açıkçası ben rötuş boya uygularken biraz kabarma olmuştu sonra kuruduktan sonra bezle biraz bastırarak silip üstteki kabaran boyayı almıştım. Bu doğru bir uygulama değil mi ? Eğer doğru ise sonraki adım olan bu pasta işini nasıl yapıyoruz hocam ? Bol bol sürüp bezle ovalayarak temizliyor muyuz. Bu işin yolu yordamı nasıldır ? Bir de bez bulaşık süngeri tarzı bir şey mi yoksa normal bez parçası iş görür mü ?

Bir de boya kalkması olmayan tırnağa gelmeyen çizik gibi şey de var bunun için cif demişler. İş görür mü bu bölgeleri de cifle silsem ? Sağolun şimdiden cevaplar için

Geri