Civic FC5 LPG depo boş uyarısı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Deponuz kaç litre?
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. Aracın LPG az uyarısı verdikten sonra benzinliğe girdim ve fulledim ve 28 lt aldı. Ben çok şaşırdım. 38 lt alır demişlerdi aracı aldığımda hadi biraz içinde olsa 28 lt bana az geldi. Yani uyarı yı içinde 10 lt varken veriri mi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. Aracın LPG az uyarısı verdikten sonra benzinliğe girdim ve fulledim ve 28 lt aldı. Ben çok şaşırdım. 38 lt alır demişlerdi aracı aldığımda hadi biraz içinde olsa 28 lt bana az geldi. Yani uyarı yı içinde 10 lt varken veriri mi

Sabit yüksek devir kullanımında erken geçme görülebilir. Veya regülatör basıncı düşüksede geçebilir. Benzine geçtiğinde tekrar lpgye alıp devam edin. Bakalım ne olacak. Bir kez olması problem değilde devamlı yapıyor ise araştırmak lazım.

Aracınız
Civic FC5 2018

2018 exe eco için konuşuyorum. En boş halinde bile max 36 litre alabildim. Lpg az uyarısı verdiğinde ise uzun yolda yaklaşık 70-75 km yapabiliyorum. Yani içinde 4-5 litre kalıyor

Aracınız
Civic FC5 2017
Max 34.5 almalı. Max. için kışın daha rahat görülür. Yazın ise 32 litre rahat almalı diye düşünüyorum.

Hocam ben de aynı düşünüyordum önce kalibrasyon sorunu başgösterdi yarım yamalak kalibre ettim ama Geçen gün iki yıldır mac 34 litre alan deponun 42,1 litre almasını görmemle dışarı fırlayıp pompacıya napıyosun patlatacaksın arabayı derken buldum kendimi. Ve çalıştırdığımda hala bir boş çentik vardı. Bu sorun kronikleşeceğe benziyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam ben de aynı düşünüyordum önce kalibrasyon sorunu başgösterdi yarım yamalak kalibre ettim ama Geçen gün iki yıldır mac 34 litre alan deponun 42,1 litre almasını görmemle dışarı fırlayıp pompacıya napıyosun patlatacaksın arabayı derken buldum kendimi. Ve çalıştırdığımda hala bir boş çentik vardı. Bu sorun kronikleşeceğe benziyor

Lpg tankı bir çok testen geçiyor emniyet sibobuda var. Rahat olun. Siz dijital göstergeye çok takılmayınız. Simit tüpte hata payı daha fazla oluyor. Sonuçta gaz sıvı gibi değil. Siz aldığınız gaz miktarına ve toplamda gittiğiniz kilometreye bakın. Normal sakin kullanımda 34 almalı. Yüksek devirde erken benzine geçer tecrübe ettim. Işık yanıp söndüğünde az var demek oluyor. Ses geldiğinde benzine geçmiş demektir.
Genelde bilindik sabit yerden alın. Bazı Petrolde basıncı yüksek oluyor. Normalinden fazla almasının bir sebebide şamandıranız ömrünü dolduyordur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Lpg tankı bir çok testen geçiyor emniyet sibobuda var. Rahat olun. Siz dijital göstergeye çok takılmayınız. Simit tüpte hata payı daha fazla oluyor. Sonuçta gaz sıvı gibi değil. Siz aldığınız gaz miktarına ve toplamda gittiğiniz kilometreye bakın. Normal sakin kullanımda 34 almalı. Yüksek devirde erken benzine geçer tecrübe ettim. Işık yanıp söndüğünde az var demek oluyor. Ses geldiğinde benzine geçmiş demektir.
Genelde bilindik sabit yerden alın. Bazı Petrolde basıncı yüksek oluyor. Normalinden fazla almasının bir sebebide şamandıranız ömrünü dolduyordur.

Hocam 2 yıl 34 litre aldı. Şimdi 42 litre almasını ne sıvı/gaz farkı ne de simit/silindirik farkı açıklayabilir. Resmen %12 arrtı. Hem de 3. Yılında. Daha iyi oldu daha uzun mesafe gidecek artık zaten ama bu artış ile birlikte gösterge sapıttı. Ben sırf göstergedeki anormallik nedeni ile lpg ye tövbe etmiştim. Ama hondadaki memnuniyeti duyup dashboard da dijital lpg göstergesini görünce kafamda ekmek kırdım yemini bozdum. Benim için arabayı sattıracak bir hata.

Geri