Civic FD6 LPG deposu kaç litre lpg almalı?

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar aracım 2008 elegance. Aracı 2.5 ay önce bir aile dostumuzdan aldım. Kendileri araca Zavoli Bora kit diye bir lpg takmışlar. Aracı aldığım ilk gün lpg bitti ve fulledim. İlk depoyla şehir içi 135 km yol yaptı. Tekrar doldurdum. Memlekete gitmemiz gerekiyordu. 216 Km'lik yolda 235km yol gitti tek depo. Oradan dönerken Shell'den aldım. 253 km getirdi. İzmit'e dönünce Shellden aldım ve şehir içi 300 km maksimum menzili yaptı. Bundan sonra aldıklarım ortalama 240-261 km menzile sabitlendi. Kime sorsam aracın ortalama şehir içinde 350-400km yol yapması gerektiğini söylüyor. Bir sıkıntı var fakat anlamıyorum. Sanayide tüpçüye göstermeye gittim. Cihaza bağladı. Değerler çok iyi görünüyor dedi. Arabayı hırpalamadan kullanan birisiyim. Dip gaz sürsem hadi bir şeyler söyler kendimi kandırırım. Fakat öyle bir sürüş anlayışımda yok. Sizce nedir bu sorun?

Not: Yakıtı fullerken özellikle deponun tam boşalmasına özen gösteriyorum. Ses gelince alıyorum.

Aracınız
Civic FD6 2010
Deponuz kaç litre ?
Depoyu her tam doldurduğunuzda pompanın sayacında kaç litre görüyorsunuz ?
Benzin göstergenizde durum nedir, eksilme oluyor mu ?

(Eski aracımda 80km yolda 2tl lik gaz yakmıştım, tabiki filtre arızalı olduğu için ben bu yolu benzinde gelmişim)

Arızalı lpg tankı şamadırası eksik gaz dolumuna neden olabilir, depo dolmuş gibi lpg pompasını durdurabilir.

Kime sorsam aracın ortalama şehir içinde 350-400km yol yapması gerektiğini söylüyor.

Bunu kaç litrelik depoya göre söylüyorlar ?

Ayrıca depo boşalmadan da bitti sesi duyabilirsiniz. Tıkalı lpg filtresi sisteme lpg tankı boş tepkisi verdirebilir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Deponuz kaç litre ?
Depoyu her tam doldurduğunuzda pompanın sayacında kaç litre görüyorsunuz ?
Benzin göstergenizde durum nedir, eksilme oluyor mu ?

(Eski aracımda 80km yolda 2tl lik gaz yakmıştım, tabiki filtre arızalı olduğu için ben bu yolu benzinde gelmişim)

Arızalı lpg tankı şamadırası eksik gaz dolumuna neden olabilir, depo dolmuş gibi lpg pompasını durdurabilir.

Bunu kaç litrelik depoya göre söylüyorlar ?

Ayrıca depo boşalmadan da bitti sesi duyabilirsiniz. Tıkalı lpg filtresi sisteme lpg tankı boş tepkisi verdirebilir.
Sanırım 40 litrelik simit tüp var. Aldığım litre ortalama 34 - 36.5 litre.

Turbey

0
Aracınız
40 litrelik tank 31-32 litre alır ona göre hesaplayin

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sabah tekrardan bakarım. Ama 40'lık diye biliyorum.
Kilometrenizi litre hesabına göre yapın. Aracınız yeni olduğu için alışmakta zaman alabilir.
Şehir içi 1 litre ile 8-10 kilometre gitmeli.
Şehir dışı 1 litre ile 13-14 kilometre gitmeli.
Elbette sakin sürüş şartlarında.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
Kilometrenizi litre hesabına göre yapın. Aracınız yeni olduğu için alışmakta zaman alabilir.
Şehir içi 1 litre ile 10-12 kilometre gitmeli.
Şehir dışı 1 litre ile 13-14 kilometre gitmeli.
Elbette sakin sürüş şartlarında.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Verdiğiniz örnekler bile benim gördüğüm maksimum sayının üzerinde. Problem var demek ki.

Aracınız
37 litre lpg ile tamamı uzun yol 450 - 490km aralığında gidiyorum ben. Yola ve hava şartlarına göre değişiyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri