LPG GEÇİŞ SORUNLARI

Aracınız
Civic FB7 2014
arkadaşlar 2014 fb7 civic aracım hareket halinde iken birden lpg den benzine geçiyor. birkaç servise götürdüm sorunu çözemediler bu konuda yardımcı olurmusunuz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun
> Olabilecek sebepler:
- Regülatörde yeterli ısı ve basınç olmaması.
- Filtrelerin tıkalı olması.
- Enjektörlerin düzgün çalışmaması.
- Gaz ayarının bozuk olması.
- Lpg tankında gazın az olması.
- Lpg beyninin bozuk olması.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun
> Olabilecek sebepler:
- Regülatörde yeterli basınç olmaması.
- Filtrelerin tıkalı olması.
- Enjektörlerin düzgün çalışmaması.
- Gaz ayarının bozuk olması.
- Lpg tankında gazın az olması.
- Lpg beyninin bozuk olması.

TEŞEKKÜR @h.k_Ahmed YANLIZ SOĞUK HAVALARDA BU OLAY GERÇEKLEŞİYOR YAZIN OLMUYOR BU KONUDA NE DERSİNİZ

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
TEŞEKKÜR h.kAHMET YANLIZ SOĞUK HAVALARDA BU OLAY GERÇEKLEŞİYOR YAZIN OLMUYOR BU KONUDA NE DERSİNİZ
Aracınızdaki LPG tesisatının elektriksel bağlantılarını da inceletmenizi öneririm, geçmişte benim başıma da belirttiğiniz hususun benzeri geldi ve LPG elektrik tesisatındaki bir kablonun hatalı bükümünden dolayı tesisatta direnç oluşturup LPGden atmaya neden olduğu ortaya çıktı. Yakıt olarakta çevrenizde varsa Shell'in yakıtını deneyin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
TEŞEKKÜR @h.k_Ahmed YANLIZ SOĞUK HAVALARDA BU OLAY GERÇEKLEŞİYOR YAZIN OLMUYOR BU KONUDA NE DERSİNİZ
> İşin mantığını söyleyelim. Lpg tankında gaz sıvı halde depolanır. Regülatör ısısı 35 dereceye geldiğinde şamandıra açılır ardından regülatör açılır. Sessiz bir ortamda tık tık seslerini duyarsınız. İlk başta düşük ısı olduğu için tam performans olmaz. Çünkü sıvı gazın gaz formuna geçip öyle silindirlere gitmesi lazım. Gaz ayarıda buna göre yapılır. Lpg tankından gelen sıvı gazda normalde soğuktur.
> Gaz ısınması regülatör sayesinde olur. İçinden geçen suda aracın su soğutma sistemidir. Eğer bu suyun geçtiği yer tıkalı veya su istenilen ısıda dönmüyor ise veya su devirdaim sisteminde sıkıntı varsa gaz tam ısınamaz otomatik benzine geçer.
> Birçok faktör var hocam. Aracın başında eleme yaparak sonuca varılır. Elektronik sistemde önem arzeder bir kablo sıkışması bile sistemi sıkıntıyı sokar. @m2hamid hocam ilgili konuyu bahsetmiş.

Geri