Civic FB7 LPG Göstergesinin bütün ışıkları yanıp sönüyor

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar LPG göstergesinde ki ışıklar yanıp sönmeye başladı, başına daha evvel böyle bir şey gelen var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Gecen yıl kış aylarında arabayı yıkarken gelmişti başıma.. Lastiklere basıncı suyu çok tuttuğum için ne kadar ışık varsa yanmıştı yaklaşık 10-15 dakika çalıştıramadım aracı daha sonra çalıştırdım hepsi söndü abs haric, abs ışıgıda yaklaşık 50mt sonra söndü.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim bildiğim eğer bütün ışıklar sarı renkte sürekli yanıp sönüyorsa göstergedeki modül LPG seviyesini algılayamıyor veya hatalı okunuyor anlamına geliyor.

LPG göstergesinin arka kısmında soketlerde herhangi bir gevşeme varmı kontrol edin, o bölgede sorun yoksa LPG tankının üstündeki seviye ölçer'in arızalanma ihtimali de mevcut, yaklaşık 6 ay önce bende de gösterge arada bir 4lü gibi yanıp sönüyor, sonra kafasına göre yanlış bir seviyeyi gösteriyordu, araç km yaptıkça yakıt artıyor görünüyordu :)
LPG sistemi bilgisayara bağlanarak tank kalibrasyonu yapılmak istendiğinde boş tank ile dolu tankın voltaj değerleri aynı çıkıyordu, tank üzerindeki LPG göstergesi seviyeyi doğru gösterse de gerekli voltajı sisteme iletmiyor ve araç içindeki seviye göstergesinde hata kodu vermesine neden oluyordu.

Ayrıca yüksek basınçlı bir LPG istasyonunda LPGyi doldurmuşsanız tankın normalde max olarak kalibre edildiği seviyeden fazla LPG dolumu yapıldığında bu hatayı verebilir, eğer böyle bir durum varsa 40-50 km kullanım sonrası yakıt biraz azalınca tekrardan düzelmesi gerekir.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim bildiğim eğer bütün ışıklar sarı renkte sürekli yanıp sönüyorsa göstergedeki modül LPG seviyesini algılayamıyor veya hatalı okunuyor anlamına geliyor.

LPG göstergesinin arka kısmında soketlerde herhangi bir gevşeme varmı kontrol edin, o bölgede sorun yoksa LPG tankının üstündeki seviye ölçer'in arızalanma ihtimali de mevcut, yaklaşık 6 ay önce bende de gösterge arada bir 4lü gibi yanıp sönüyor, sonra kafasına göre yanlış bir seviyeyi gösteriyordu, araç km yaptıkça yakıt artıyor görünüyordu :)
LPG sistemi bilgisayara bağlanarak tank kalibrasyonu yapılmak istendiğinde boş tank ile dolu tankın voltaj değerleri aynı çıkıyordu, tank üzerindeki LPG göstergesi seviyeyi doğru gösterse de gerekli voltajı sisteme iletmiyor ve araç içindeki seviye göstergesinde hata kodu vermesine neden oluyordu.

Ayrıca yüksek basınçlı bir LPG istasyonunda LPGyi doldurmuşsanız tankın normalde max olarak kalibre edildiği seviyeden fazla LPG dolumu yapıldığında bu hatayı verebilir, eğer böyle bir durum varsa 40-50 km kullanım sonrası yakıt biraz azalınca tekrardan düzelmesi gerekir.

Hocam son dediğiniz olay olmuş, 15 km felan gittikten sonra normale döndü
İzmir Karabağlar 2A Brc yi de aradım aynı cevabı verdi. Teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam son dediğiniz olay olmuş, 15 km felan gittikten sonra normale döndü
İzmir Karabağlar 2A Brc yi de aradım aynı cevabı verdi. Teşekkürler

O zaman maliyetsiz bu durumdan kurtulmuş oldunuz :)
Ek olarak bu durumla karşılaşabileceklerin konuyu kolayca bulabilmesi amacıyla başlığını yeniden düzenledim, keyifli forumlar :)

Ad Soyad
Şakir Demirbaş
Aracınız
Civic FB7 2012
2012 Fb7 kasa aracımı geçen gün istasyonda dolum yaptım. Bayram olması sebebiyle personel yetersizdi ve bu sebeple depo dolmasına rağmen personel müdahale etmeyince “tar tar” ses yaparak zorlama meydana geldi. Yola çıktığımda ise LPg göstergesindeki tüm ışıkların bir anda yanıp yanıp söndüğünü ve bazen ise tek ışığa düşerek yanıp söndüğünü gördüm. Uzun yola çıktığım için önemli bir şeydir diye biraz korktum. Daha sonra ise şehir içinde özellikle kasislerden geçerken araç hafif sarsıldığında aynı durumun tekrarladığını gördüm. Sorunun LPG alımı sırasında şamandıranın zorlanmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Henüz servise gitmedim.

Geri