Civic FC5 LPG Kalibrasyonu

Aracınız
Civic FC5 2019
Işin açıkçası ne o göstergedeki görünen miktar nede kalibrasyon sonrası gelinen nokta bana çok güven vermiyor açıkçası. Kalibrasyondan önceki seviye doğruysa diye düşünmüyor değilim bazen ama şehir içi bir depo gazla min 350 km psikolojik sınırını geçmeyi umut ediyorum. Çünkü eski aracım benzinli iken 100 tl ile 260 km gidiyordum zaten.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kalibrasyon tamamen doğru gibi görünüyor. şöyle ki daha önce araç LPG ışığı yaktığı zaman yakıt aldığımda depoyu fullediğim zaman maksimum 100 lira aldı. Şimdi 2 çizgi LPG görünmesine depoyu fulledim ve 120 TL aldı.
Ben de kendi kendime daha önce benim depo 100 TL alırken insanlarinki nasıl 120 130 TL'ye doluyor diye düşünüyordum

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Işin açıkçası ne o göstergedeki görünen miktar nede kalibrasyon sonrası gelinen nokta bana çok güven vermiyor açıkçası. Kalibrasyondan önceki seviye doğruysa diye düşünmüyor değilim bazen ama şehir içi bir depo gazla min 350 km psikolojik sınırını geçmeyi umut ediyorum. Çünkü eski aracım benzinli iken 100 tl ile 260 km gidiyordum zaten.

Hocam siz Konya'da 300 kilometreyi rahat görmeniz gerek. Sadece kışın biraz zor olur. İstanbul ise farklı bir alem.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Arkadaslar bende de lpg göstergesi dolum yapınca full göstermiyor . Lpg tuşuna basarak kalibre edince full gösteriyor genelde. Her lpg ile fullediğinizde tuşa 10 sn basıp kalibre ediyor musunuz ? Bunun bir zararı olur mu ? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Aracım 2017 eco executive

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar bende de lpg göstergesi dolum yapınca full göstermiyor . Lpg tuşuna basarak kalibre edince full gösteriyor genelde. Her lpg ile fullediğinizde tuşa 10 sn basıp kalibre ediyor musunuz ? Bunun bir zararı olur mu ? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Aracım 2017 eco executive

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hayır ben hiç kalibrasyon yapmıyorum.
Benim de sormak istediğim bir soru var. Bana göre bu bir problem. Acaba kalibrasyon ile düzelir mi?
Geçen uzun yolda ilk defa ekranda gaz kalan menzil 0 oldu ve depo gösterge seviyesi sıfırlandı. Ancak bu halde bile 70 km yola devam ettim ve benzine geçmedi. Korktum bayiyi aradım. Bir problem var mı dedim? Gazınız bitmemiştir dedi. Ordan anladım ki gösterge doğru menzil göstermiyor. Bu sorunu yaşayan ve gideren oldu mu?
2019 Eco Elegance

Geri