Lpg motor ariza isigi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaslar merhabalar yeni üye oldum. Ve bir problemi paylaşmak istedim. Çünkü çözüm bulamadım bir türlü. 2102 fb7 civic aracım. 2013 De brc marka lpg takdırdım. Son 4 aydır arıza ışıgını bir türlü söndüremedik. Tamir takim çantası degişti. Hiç yapmadıysak 10 kere gaz ayarı yapıldı. Birde en son afr ayarı diye birşey yaptılar ama yine arıza ışığı yandı. Bir destek lütfen !

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaslar merhabalar yeni üye oldum. Ve bir problemi paylaşmak istedim. Çünkü çözüm bulamadım bir türlü. 2102 fb7 civic aracım. 2013 De brc marka lpg takdırdım. Son 4 aydır arıza ışıgını bir türlü söndüremedik. Tamir takim çantası degişti. Hiç yapmadıysak 10 kere gaz ayarı yapıldı. Birde en son afr ayarı diye birşey yaptılar ama yine arıza ışığı yandı. Bir destek lütfen !

Araca 5 yıl önce lpg takmıssınız yanı ortalama 100 bın km yapmıstır lpgde lpg enjektörleri kontrol edıldımı. Hava kacırıyor ise o yakar.

Basit tavsiyem akünün artısını sökün yarım saat falan sökülü kalsın sonra takın düzelmez ise.

lpg regılatörüde cok önemli oda bu tip sinsi arızalar verebiliyor. Kontrollerinde birsey görunmeye bilir falat söküldügünde içerdeki kavucukta kılcal catlak dahi olsa araba uzun sure park halınde bırakıldıgında calıstırdıgınızda calısma suresı 2 snyeden uzun sürüyorsa regülatörü mutlaka söktürün kontrol ettirin catlak varsa tamir takımını alıp içini yenileyin. Tesisattan olsa takıldıktan 1 hafta sonra baslardı arıza ısıgı.

Arkadaşlar şimdi Honda civic gibi bit araçtan söz ediyorsak ve takılan kit brc veya dengi bir kit ise arıza lambasının sürekli yanması tek sebeptendir doğru montaj yapılmamasından. Bu kadar basit . doğru ayar afr ayarı felan hikaye . onları doğru yapanda yoktur. Size tavsiyem gidin ustalığının emin olduğunuz bir yere bütün tesisat a bakılsın aynı yeniden montaj yapılıyor gibi mutlaka bir sorun bukacaktır. Yani manifoltun yanlış delinmesi bile olabilir. Size tavsiyem budur devamlı ayarla para vermeyin. Honda civic de doğru montaj ve başlangıçta doğru bir ayarla lpg olayını unutursunuz bu kadar. Lpg konusunda montaj çok önemlidir. Benim aracımda sabahtan akşama kadar başında durmama rağmen aynı yerde çalışan ve sözde usta olan başka bir i tanktan motora gelen boruları bile doğru montaj yapamamıştı. Ben müdahale edip düzelttirdim. Bu lpg işi düzen tutmadı mı kafayı yedirttir benim tavsiyem bu.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar şimdi Honda civic gibi bit araçtan söz ediyorsak ve takılan kit brc veya dengi bir kit ise arıza lambasının sürekli yanması tek sebeptendir doğru montaj yapılmamasından. Bu kadar basit . doğru ayar afr ayarı felan hikaye . onları doğru yapanda yoktur. Size tavsiyem gidin ustalığının emin olduğunuz bir yere bütün tesisat a bakılsın aynı yeniden montaj yapılıyor gibi mutlaka bir sorun bukacaktır. Yani manifoltun yanlış delinmesi bile olabilir. Size tavsiyem budur devamlı ayarla para vermeyin. Honda civic de doğru montaj ve başlangıçta doğru bir ayarla lpg olayını unutursunuz bu kadar. Lpg konusunda montaj çok önemlidir. Benim aracımda sabahtan akşama kadar başında durmama rağmen aynı yerde çalışan ve sözde usta olan başka bir i tanktan motora gelen boruları bile doğru montaj yapamamıştı. Ben müdahale edip düzelttirdim. Bu lpg işi düzen tutmadı mı kafayı yedirttir benim tavsiyem bu.

Benim dediğim bu durum lpg bin yeni takıldığı araçlar dır . uzun süre sorunsuz kullanılmış şimdi arıza veren kitlerin problemi başkadır. Tabi onuda iyi bir usta çözer. Hayırlı akşamlar

Aracınız
Civic FB7 2012
Bu arada sabahları çalıştırırken tekliyordu tamir takım çantasını değiştirdik ondan kurtuldum şimdi sorun yaşamıyorum sabahları. Araca LPG taktıralı 130 bin km oldu arıza ışığı 4 aydın başımın belası oldu.

dodi34

0
Aracınız
Hocam hava filtresinin motora giren hortumuna baktın mı bende aylarca p0171 arıza kodu aldım. Bakımda o boruyu söküp, elektrk bandı ile güzelce yaptık oldu. Forumdan bir arkadaş tavsiye etmişti bi sende bak istersen.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008

Hocam bu arkadas 2012 model aracına
2013 yılında lpg taktırmıs
5 yıllık bir kitten bahs ediyoruz
son 4 aydır arıza lambası yanıyormus

Montaj olayı tabıkıde cok onemli fakat montajdan olsaydı takıldıgı ılk gunler arıza ısıgı yanardı veya farklı arızalar verırdı.

İlaveten brc iyidir landırenzo vs ithal markalar cok süperdir diye birsey yok.

Fiyatı 1400 TL olan ithal kitler gümrükte vergileri yedikten sonra 2800 2900 TL olması kalıteli oldugununun kanıtı degildir.

Atiker gold serisi fiyatı 1600 1700 TL ye yapıyorlar. Montajını işinin ehli kişiler tarafından yapılınca ithal markalardan hiç bir farkları yok.

Gelelim arkadasın arızasına arıza bence montaj veya elektronik değil.

Mekanik arıza işine çok fazla benziyor
1 enjektörler
2 lpg regülatör
Bu ıkı seyfen biridir kuvetle muhtemel

Enjektör kontrol edildiginde arıza belli oluyor
Regülatörün sinsi arızaları var sökülüp bakılmadıkça görünmüyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri