Lpg motor ariza isigi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaslar merhabalar yeni üye oldum. Ve bir problemi paylaşmak istedim. Çünkü çözüm bulamadım bir türlü. 2102 fb7 civic aracım. 2013 De brc marka lpg takdırdım. Son 4 aydır arıza ışıgını bir türlü söndüremedik. Tamir takim çantası degişti. Hiç yapmadıysak 10 kere gaz ayarı yapıldı. Birde en son afr ayarı diye birşey yaptılar ama yine arıza ışığı yandı. Bir destek lütfen !

Moderatörün son düzenlenenleri:

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar merhabalar yeni üye oldum. Ve bir problemi paylaşmak istedim. Çünkü çözüm bulamadım bir türlü. 2102 fb7 civic aracım. 2013 De brc marka lpg takdırdım. Son 4 aydır arıza ışıgını bir türlü söndüremedik. Tamir takim çantası degişti. Hiç yapmadıysak 10 kere gaz ayarı yapıldı. Birde en son afr ayarı diye birşey yaptılar ama yine arıza ışığı yandı. Bir destek lütfen !
Bir süre benzinde kullandınız mı? Belkide sorun lpg kaynaklı değil? Tavsiyem 100 km civarı benzinde kullanın sönerse lpg, sönmezse araçta başka arıza var ve arıza tespit cihazına bağlatmalısınız.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arıza ışığının yanmasının sebebi p 0171 fakir karışım ise yolda LPG ayarı yaptırın

Aracınız
Civic FB7 2015

Arıza ışığı neydi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Motor arızası ışığı yanıyor. Bu arada 500 km benzinle kullandım arıza ışığı yanmadı . Tekrar lpg ye alıp yola çıkınca 100 km olmadan yine yandı arıza ışığı. Gaz ayarı o kadar yaptırdım ki olmadı bir türlü. En son Honda ayışığına gittim . O da Brc dışarda takıldı diye bakmadı sadece ayar yaptı gönderdi ve tabiki çok kusa bir süre sonra tekrar yandı .

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 45
Motor arızası ışığı yanıyor. Bu arada 500 km benzinle kullandım arıza ışığı yanmadı . Tekrar lpg ye alıp yola çıkınca 100 km olmadan yine yandı arıza ışığı. Gaz ayarı o kadar yaptırdım ki olmadı bir türlü. En son Honda ayışığına gittim . O da Brc dışarda takıldı diye bakmadı sadece ayar yaptı gönderdi ve tabiki çok kusa bir süre sonra tekrar yandı .
Montaj da hata yapılmış olabilir. İyi bir montajcıya gidin ve her şeyi baştan sonra kontrol etsin. Brc iyi bir kittir ve sorun yaratmaz herkes usta olmuş yapıyorum diyor ama yapamıyor ayarla alkali değildir . brc ilk ayarda çok başarılı bir ayar yapıyor ben 15 bin km dir kullanıyorum . sorun yaşamadım. Usta önemli bu kadar basit. Montajı kontrol ettirin kesin hata vardır .

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynı dert bende de var 6 ay oldu LPG takılalı 18 kez gaz ayarı yapıldı bazen 4 km de bazense 800 km de yaktı 200 km civarında sönüyor benzinde yanmıyor iyi bir usta diye eskişehir oto emreye gittim 5 gün önce ayar yaptı ve sönmüyor servis kim bozdu ayarı dedi ve tesisatı yenileyeceklermiş. Dışarıdaki ustalarda sıkıntılı en azından servis de sönüyor arza lambası ve para almıyorlar. Haftaya bakalım ne olacak. Tesisat bi elden geçsin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Başka bir konuda da yazmıştım uzun uzun, burada da özet geçeyim.
LPG'de montaj düşündüğünüzden çok daha önemli.
Montaj sırasında tesisata dikkat edilmeyen fazla yada eksik ekler ve bağlantılar, zamanla tesisatta ek dirençler oluşturup LPG sisteminde kaynağı belirsiz sorunlara neden olabiliyor.
Servis bence olayın farkında onun için tesisatı detaylı incelemek istiyorlar muhtemelen.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bir süre benzinde kullandınız mı? Belkide sorun lpg kaynaklı değil? Tavsiyem 100 km civarı benzinde kullanın sönerse lpg, sönmezse araçta başka arıza var ve arıza tespit cihazına bağlatmalısınız.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Arac kaç kmde

Geri