LPG Tankı Fazla Yakıt Alması

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba arkadaşlar aracım şimdiye dek 32 lt gaz alıyordu. Dün opet ten yakıt aldım 38 lt oldu hala doluyordu durdurdum pompacıya hava basıyorsun diyerek. 32 lt ile uzun yolda 360 civarı menzil yapıyordum. Bu aldığım yakıt ile şu ana kadar 330 km yaptım ve hala depo yarı göteriyor. Aklıma şöyle birşey geliyor tank acaba zaten bu kadar alıryormuydu ama şimdiye dek maksimum 32 lt aldı. Nasıl olmuş olabilir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Başka konudada aynı soruyu sordunuz. Oraya yazmıştım. Kopyala yapıştır yapıyorum.
1 > Şamandıranın multivalfı bozulmuş olabilir.
2 > İstasyon pompasının basıncı yüksek olabilir.
> Gaz bitince menzil miktarınıza bakın eğer değeri normal görürseniz sıkıntı yok.
> Gazınız bitince farklı istasyondan alıp takip edin.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Lpg de soyle birsey tavsiye ediyorlar. Lpg dolum yaparken pompa ucu attigi zaman doldurmaya devam etmelerine izin vermeyin diyorlar. Zamanla samandiraya bozabiliyormus.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg de soyle birsey tavsiye ediyorlar. Lpg dolum yaparken pompa ucu attigi zaman doldurmaya devam etmelerine izin vermeyin diyorlar. Zamanla samandiraya bozabiliyormus.
Genelde nakit almak istiyorsan düzleyelim hocam diyorlar. Pompa yavaş yavaş 50 kuruş veya 1 tl'yi tamamlar anlarımda, elle basıp tamamlamak çok çok yanlış bir uygulama buna izin vermeyin. Beklememek adına bunu yapıyorlar!

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2017
Bence sebep çok yüksek ihtimalle istasyondaki pompanın basıncı. Bir zamanlar Clio kullandım, nominal olarak 30 litrelik LPG tankı vardı. Şehirlerarası yolda hiç gaz almadığım bir istasyona rastgele daldım, nasıl başardılarsa 41 litre LPG doldurdular. Hatta adama kızdım , depo dolduğu halde sayacı nasıl çalıştırıyorsunuz diye... Fakat 420 km olan menzilim 650 km'ye çıktığı zaman anladım dibine kadar doldurduklarını.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bence sebep çok yüksek ihtimalle istasyondaki pompanın basıncı. Bir zamanlar Clio kullandım, nominal olarak 30 litrelik LPG tankı vardı. Şehirlerarası yolda hiç gaz almadığım bir istasyona rastgele daldım, nasıl başardılarsa 41 litre LPG doldurdular. Hatta adama kızdım , depo dolduğu halde sayacı nasıl çalıştırıyorsunuz diye... Fakat 420 km olan menzilim 650 km'ye çıktığı zaman anladım dibine kadar doldurduklarını.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri