Lpg’ye Geçiş

kafkef

0
Arkadaşlar merabalar. 1.5 ay önce civic sedan eco elegance alarak aranıza katıldım. Bir önceki aracım 2016 capturdu ve şu an civicten her açıdan oldukça memnun olduğumu belirtmek isterim. Forumu yeni keşfettim ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum açıkçası çok hoşuma gitti platform. Benim kafama takılan ve sormak istediğim şu; arabayı çalıştırdıktan sonra kısa bi süre içinde bi çıt sesi duyuyorum ne olduğunu anlayamadım. Sonra dikkat edince lpg yazısı sabitlenmeden 1-2 saniye önce olduğunu farkettim. Hatta araç çalışırken lpg yi açıp kapatınca lpg ye geçmeden olduğundan da emin oldum. Ama bu sesi yeni farkettiğim için daha önce varmıydı yokmuydu kafama takıldı.Ses konusunda pimpirikliyimdir olsaydı duyardım falan diye düşündüm. Belki komik bi soru gibidir ama ilk kez lpg li araç kullanıyorum bilemedim bu ses tüm arkadaşlarda varmı, normal mi.?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç su soğutma sıcaklığı belli bir düzeye ulaştığında. Şamandıra açılır. Çıt sesi tankın şamandırasından gelir. Ardından regülatör ve enjektörlere gaz gelir. Geçiş yavaş olur. Benzine direk geçer anlamazsınız. Korkulacak bir durum değildir. Rahat olun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri