Lpg'de gaz yememe

Ad Soyad
Ferdi güler
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba arkadaşlar,
Yaklasik 1 yıldır 2013 elegance eco civic'im ile beraberiz ve 2 -3 defa olmak üzere başıma şöyle bir olay geldi aracımla normal yolda giderken bir anda gaz yememeye başlıyor gaz pedalını köklesem dahi devir 2500 leri gecmiyor araç 50 52 km hız üstüne çıkamıyor. O an benzine alıyorum araç şahlaniyor. Tekrar lpg'ye alınca aynı şey oluyor.
Tek çözümü ise sağa çekip aracı durdurup yeniden çalıştırmak. Son lpg bakımını yapalım 300 km civarı oldu. Ve usta bir sıkıntı yok dedi. Bu sollama yada benzeri bir anda başıma gelirse ne kadar tehlikeli olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. Yardımlarınızı bekliyorum.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba problemin çözümünü bulabildiniz mi acaba aynı sorun ben de de var ne yaptırdıysam çözüm bulunamadı

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Genişletmek için tıklayın ...
@Erkan.alper Yıllar sonra gelen cevap olsun. Brc lpg sisteminde iki filtre var ve bana demedikleri için 60bin km sonra 2. küçük filtreyi değiştirmişim. sorunda buymuş....demiş arkadaş...
Brc lpg sisteminde 2 adet filtre bulunur yıllık bakımlarda 2 sininde değişmesi gerekir...sıvı haldeki lpg (gazı) yi süzen filtreyi genelde değişmezler...Arkadaşınki de bundan kaynaklı imiş...iyi günler...

Geri