Civic FC5 Makyajlı Eco Elegance 2019 Arka Camda silecek neden yok.!

Aracınız
Civic FC5 2019
Kış başladı, Kar-Yağmur-Buz derken camlar ile sorunlarımızda başladı :)
Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünüyor ama, Arka camda silecek ihtiyacı duydum yolculuklarda.
Soğuk yerlerde cam buzlanmalarına karşın özellikle Ön cam içinde bir rezistans neden olmasın.
Sizce.? :)

Arka cam sileceğim konusunda kesinlikle size katılıyorum, kesinlikle olmalı bencede.
Hele benim gibi hatchback araçtan geçenler kesinlikle bu eksikliği hissediyordur

S

Silinen üye 20336

Guest
Bilmiyorum diğer arkadaşlar ne düşünüyor ama, Arka camda silecek ihtiyacı duydum yolculuklarda.
Soğuk yerlerde cam buzlanmalarına karşın özellikle Ön cam içinde bir rezistans neden olmasın.
FC5 ‘te arka camda silecek ihtiyacı olduğu fikrinize ben de katılıyorum. ??

FC5 ‘in arka kısmı tasarım olarak liftback&fastback karması olmasına rağmen bagaj kapağı hatchback gibi değil sedan gibi dizayn edilmiş. Karosere de sedan denilmiş. Ruhsatta sedan yazıyor. Bu sebepten arka cam sileceği konulmamış.

Tasarımı tam bir sedan gibi olmasa da FC5 ‘e kıyasla sedana daha çok benzediğini düşündüğüm ancak bagaj kapağı hatchback bir otomobilinki gibi açılan Skoda Octavia ‘da arka cam sileceği mevcut.
•Skoda Superb ‘de de isteğe göre hem sedan hem hatchback gibi açılabilen özellikte bir bagaj kapağı var. Ancak bu araçta da arka cam sileceği yok.
•Tasarımı liftback olan Mazda 626 Hatchback ‘de arka cam sileceği bulunuyor.

Bagaj kapağı “sadece hatchback gibi” açılan otomobillere arka cam sileceği konulurken sedan gibi açılabilen yani kabinle bagaj arası pandizotla ayrılan otomobillere konulmuyor.
Bunun sebebi sedanlarda silecek montajının araç dizaynında oluşturduğu bir takım zorluklar gibi görünüyor. Ancak;
Otomobil teknolojisinin geldiği duruma bakınca da sedanların büyük ve düşük eğimli arka camlarının temizlenmesini sağlayacak verimli bir çözüm üretilmiyor olmasını makul bulmuyorum...!

FC5 ‘in bagaj kapağı sedan gibi değil de hatchback gibi tasarlansaydı hem arka camda sileceğimiz olurdu hem de bagaj yükleme ergonomisi çok daha iyi olurdu...
Bu arada bagaj kapağı bağlantı kollarından kaynaklı alan kaybı ve yükleme zorlukları da oluşmazdı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Görüşlerinize aynen katılıyorum.
Arka camın düşük eğimli olması ve arka görüş için silecek önem arzetmesine rağmen Bagaj yapısını neden "Liftback" gibi yapmazlar ki, hem daha şık hem de kullanışlı olacağını düşünüyorum.

FC5 ‘te arka camda silecek ihtiyacı olduğu fikrinize ben de katılıyorum. ??

FC5 ‘in arka kısmı tasarım olarak liftback&fastback karması olmasına rağmen bagaj kapağı hatchback gibi değil sedan gibi dizayn edilmiş. Karosere de sedan denilmiş. Ruhsatta sedan yazıyor. Bu sebepten arka cam sileceği konulmamış.

Tasarımı tam bir sedan gibi olmasa da FC5 ‘e kıyasla sedana daha çok benzediğini düşündüğüm ancak bagaj kapağı hatchback bir otomobilinki gibi açılan Skoda Octavia ‘da arka cam sileceği mevcut.
•Skoda Superb ‘de de isteğe göre hem sedan hem hatchback gibi açılabilen özellikte bir bagaj kapağı var. Ancak bu araçta da arka cam sileceği yok.
•Tasarımı liftback olan Mazda 626 Hatchback ‘de arka cam sileceği bulunuyor.

Bagaj kapağı “sadece hatchback gibi” açılan otomobillere arka cam sileceği konulurken sedan gibi açılabilen yani kabinle bagaj arası pandizotla ayrılan otomobillere konulmuyor.
Bunun sebebi sedanlarda silecek montajının araç dizaynında oluşturduğu bir takım zorluklar gibi görünüyor. Ancak;
Otomobil teknolojisinin geldiği duruma bakınca da sedanların büyük ve düşük eğimli arka camlarının temizlenmesini sağlayacak verimli bir çözüm üretilmiyor olmasını makul bulmuyorum...!

FC5 ‘in bagaj kapağı sedan gibi değil de hatchback gibi tasarlansaydı hem arka camda sileceğimiz olurdu hem de bagaj yükleme ergonomisi çok daha iyi olurdu...
Bu arada bagaj kapağı bağlantı kollarından kaynaklı alan kaybı ve yükleme zorlukları da oluşmazdı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ön cam için rezistans deyince ilk arabam uno ydu soğuk bir istanbul günü aracı çalıştırdım rezistans düğmesine basmam la bir kaç saniye içinde boommm :ROFLMAO::LOL::ROFLMAO: bir patlama arabaya ateş ettiler sandım bir an yalnız araçdan bir inişim var hala aklıma geldikçe ve o rezistansı her açtığımda gülüyorum çok soğuk havalarda araç içi ısınmadan açarsak böyle bir durumla karşılaşıyormuşuz camı değişirlerken söylemişlerdi belki direk rüzgarı ön cam aldığı için böyle bir tehlike yaratabilir ondan yapmıyor olabilirler

Aracınız
Civic FC5 2019
ön camda rezistans yok bence gerek de yok. klimayı uygun sıcaklıkta çalıştırınca camlardaki buğuyu gideriyor. zaten klimanın çalışma özelliği nemi alarak havayı kurutarak ısırması yada soğutmasıdır.
Arka camda silecek bence gereksiz. arka cam yolculuk esnasında arkada araç var mı yok mu görmek için var. park ederken ise yaramıyor, kamera ve park sensörü ihtiyacı karşılıyor.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar. ön cam rezistansı artık genelde opsiyonel veya hiç yok. Arka cam sileceği hiç bir sedan arabada olmaz. Bmw 7 serisinde de yok mercedes e kasada da :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Kesinlikle arka cama silecek gerekiyor. Umarım ilerleyen dönemlerde eklerler. Çünkü çoğu zaman ısıtma camdaki buğuyu gideriyor ancak dışarıdaki ıslaklık görüntüyü engelliyor.
Birde konu içerisinde tartışılıyorken bende çözemediğim bir konuyu söylemek istiyorum.
Yukarıdaki görsellerde sağdaki fan kontrol düğmesine basınca klima çalışmıyor sadece fan çalışıyor değil mi?
Hala bunu çözebilmiş değilim. Mesela climate tuşuna basıyorum on diyorum ekranda on aktif oluyor ama herhangi bir A/C ibaresi çıkmadığı için emin olamıyorum.
Front tuşuna basınca peki direk klima mı çalışıyor?

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam fan kontrol düğmesine basarsanız klima çalışmaz sadece fan devreye girer. front düğmesine basarsanız klima otomatik olarak devreye giriyor çünkü klima nemi alarak ön camın buğusunu çok kısa bir sürede gideriyor.
klimanın devreye girdiğini sağda yer alan ve üstünde PUSH AUTO yazan düğmenin ışığının aktif hale gelmesinden görebilirsiniz. bunların hepsi tecrübeyle sabit
Kesinlikle arka cama silecek gerekiyor. Umarım ilerleyen dönemlerde eklerler. Çünkü çoğu zaman ısıtma camdaki buğuyu gideriyor ancak dışarıdaki ıslaklık görüntüyü engelliyor.
Birde konu içerisinde tartışılıyorken bende çözemediğim bir konuyu söylemek istiyorum.
Yukarıdaki görsellerde sağdaki fan kontrol düğmesine basınca klima çalışmıyor sadece fan çalışıyor değil mi?
Hala bunu çözebilmiş değilim. Mesela climate tuşuna basıyorum on diyorum ekranda on aktif oluyor ama herhangi bir A/C ibaresi çıkmadığı için emin olamıyorum.
Front tuşuna basınca peki direk klima mı çalışıyor?
umarım anlatabilmişimdir. kafanıza takılan olursa memnuniyetle cevaplarım

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Ön cam için rezistans deyince ilk arabam uno ydu soğuk bir istanbul günü aracı çalıştırdım rezistans düğmesine basmam la bir kaç saniye içinde boommm bir patlama arabaya ateş ettiler sandım bir an yalnız araçdan bir inişim var hala aklıma geldikçe ve o rezistansı her açtığımda gülüyorum çok soğuk havalarda araç içi ısınmadan açarsak böyle bir durumla karşılaşıyormuşuz camı değişirlerken söylemişlerdi belki direk rüzgarı ön cam aldığı için böyle bir tehlike yaratabilir ondan yapmıyor olabilirler
Akşam akşam beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün hocam. Benzer bir olay zamanında benimde başıma torosla gelmişti yolda giderken önce hafif bir yanık kokusu sonra peteklerden hafif duman nasıl sağa çekip kendimi dışarı atmıştım o ana gittim :) :) ön cam rezistanı ford transitlerde vardı ama kullanırken gözüm ön cam içinden geçen ısıtma tellerine kayıyordu şeffaf da olsa göz kayıyor o yüzden çok kullanışlı gelmemişti bana o dönem.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri