Makyajlı kasa LPG bakımı artık servis dışında yapılıyor

ywzckr

0

Arkadaşlar müjde artık makyajlı kasa LPG sistemine artık candan mühendislik müdahale edebiliyor garanti bitmesinden sonra servise bağımlı değiliz artık

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam videoyu sonuna kadar izledim, lpg ecusundaki mapa dokunmamak şartıyla bağlanabiliyoruz diyor yani lpgnin ayarını yapmıyorlar, fazla yakıyor yada map hatalıysa afr ayarı vb yapılmıyor bunlar için servise gitmek zorundayız hala. sadece regülatör ve enjektörler arızalıysa değişebiliriz diyo bunu herhangi bir brc servisi de yapabilir, tek farkı bilgisayara bağlanıp görebiliyoruz diyor regülatör ve enjektör arızasını tahminen bile tutturacak kadar iyi ustalar var. Asıl bağlanılıp aracın ayarları fakirdemi zengindemi 50binde bir kontrol etseler bile bizim için güzel birşey olabilirdi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben de bu videoda anlatılanları 4 yıldır Ankara’da bulunan mavi denizler brc yetkili servisinde yaptırıyorum. Hatta orada yeni yazılım bile attılar. Ankara’da olan arkadaşlara şiddetle tavsiye edeceğim bir servis.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bence map a gerek duymuyor ve obd sistemi ile kendine oto yapmakta diye tahmin ediyorum.ama afr ayarı yapılabiliyor deseydi iyiydi.afr ye gerek var mı o da tartışılır.hondanın lpg si neredese kusursuz ayarlarla çalışıyor

ywzckr

0
Bence map a gerek duymuyor ve obd sistemi ile kendine oto yapmakta diye tahmin ediyorum.ama afr ayarı yapılabiliyor deseydi iyiydi.afr ye gerek var mı o da tartışılır.hondanın lpg si neredese kusursuz ayarlarla çalışıyor

Benim araba servise göre kusursuz bana göre fazla yakıyor forumdaki kullanıcılar lpg benzine göre %20 fazla yakar diyor benim araç ise teorikte ve pratikte %30 a kadar yakıyor o yüzden sistem kusursuz diyemem kendi adıma.
Servis fazla yaksın arızalanmasın diye bakar duruma zaten diye düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri