Marş aldiktan sonra gelen sürtme sesi

Aracınız
[video=youtube_share;uleguQ-Pi6Y]https://youtu.be/uleguQ-Pi6Y[/video]

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. bir süre önce kazara farketmiş olduğum bu foruma üye oldum ve düzenli paylaşım yapan arkadaşlar sayesinde çok faydalı bilgiler ediniyor, şimdiye kadar yüzeysel bildiğim bir çok şeyi daha iyi öğrenme fırsatım oldu. emeği geçen herkese teşekkürler...

benim sorunuma gelecek olursak yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce aracımı sabah çalıştırırken yüklemiş olduğum videoda ki ses geldi. sanki birşey sürtüyor zorlanıyor gibi... araç ısındıktan sonra aracı kapatıp tekrar marşa basınca yapmıyor bu sesi ve bu ses çok canımı sıkıyor. nadiren yapıyor bunu daha önce video çekmeye çalışırken bir çok defa yapmadı. aracı yaklaşık bir haftadır her sabah çalıştırırken kaputu açıp videoya çekiyordum bugün yakaladım sesi sonunda... şimdiye kadar ustaya gidecek vaktim ve zamanım olmadı çünkü il merkezinden yaklaşık 95 km uzaklıkta üç bin nüfuslu küçük bir ilçede görev yapıyorum. zaten adıyaman'ın sanayisinde bizim araçların yağını suyunu değiştirmekten başka halinden anlayacak usta bulunmamakta.. ben açıkçası marş dinamosu ile alakalı orada bulunan kayışın sürtmeden dolayı veya gergin olmasından dolayı motor soğukken yapabileceğini düşündüm. açıkçası tam ses nerden geliyor motor tarafından mı yoksa marş dinamosu tarafından mı kestiremiyorum.. ateşleme sistemi ile alakalı bir sorun değildir diye düşünüyorum çünkü yaklaşık 2-3 ay kadar önce bujileri ve bobinleri set halinde değiştirdim.. inşallah çok masraf çıkartacak birşey değildir diye umuyorum. çünkü son bir senede araca ağır bakımları ile beraber 3 bin lira para harcadım. yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar marş motorunu temizlediler kömürlerini yenilediler 100 tl aldılar ses gitti bence 100 tl sesin gitmesinde çok etkili oldu.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2 sene önce bende yağlatmıştım. Ses yoktu. Ne zaman ki bu kışa girdik tekrar gelmeye başladı. Garanti den zaten bir kapı kolu bir de marş motoru revizyonu için yararlanabilmiştim.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

benim 2003 honda da yapıyordu yeni aldığım fd6 da da arkadaşımın fd 6 sında da yapıyor bir sorun olduğunu sanmıyorum 3 farklı araç seninkiyle 4 ilginç

Benle beraber 5 sanırım kronik olduğunu duydum benimde aracım İzmir’de ben Muş’ta görev yapıyorum İzmir’de yazın yapmadı muşa geldim burası daha soğuk burada sabah yaptı tekrar izmire gittim sıcakken olmadı aracı Bıraktım geldim yaptıracağım izmire gidince ne gerekiyorsa hatta marşı dağıtacağım değişmesi gerekenler değişsin olmadı yeni marş taktıracağım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız

Arkadaşlar videoda gördüğünüz gibi, anahtarı takıp 2 konumuna getirince peteklerden ya da ön göğüsten geldiğini tahmin ettiğim karın guruldamasına benzer sesler geliyor.:)) ( Hava sıcak ve soğuk farketmiyor arada yapıyor böyle)..

Marşa bastığım zamanda tırtttt diye bir ses geliyor..Yalnız bu genelde sabahları ilk çalıştırmada oluyor..Yukarıdaki sürtme sesine benzemiyor açıkçası..Sebebi ne olabilir sizce?

Son düzenleme:

Dragon

0
Aracınız

Arkadaşlar videoda gördüğünüz gibi, anahtarı takıp 2 konumuna getirince peteklerden ya da ön göğüsten geldiğini tahmin ettiğim karın guruldamasına benzer sesler geliyor.:)) ( Hava sıcak ve soğuk farketmiyor arada yapıyor böyle)..

Marşa bastığım zamanda tırtttt diye bir ses geliyor..Yalnız bu genelde sabahları ilk çalıştırmada oluyor..Yukarıdaki sürtme sesine benzemiyor açıkçası..Sebebi ne olabilir sizce?

Merhabalar bu ses ben de var 1 yildir. Ozellikle sogukken calistirmalarda elektrigi verince oluyor tam olarak karin guruldama sesi :) ne yaptiniz cozum bulundu mu acaba.

Isin tuhafi bu konudaki ilk marsdaki ses bende de var sogukken ilk marsta yapiyor sicakta yapmiyor.
Her yil eylul ekim gibi baslayip nisan gibi bitiyor bu ses de. Mars motoru temizlenip yaglanacak dedi usta bana da.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Aracınız
Merhabalar bu ses ben de var 1 yildir. Ozellikle sogukken calistirmalarda elektrigi verince oluyor tam olarak karin guruldama sesi :) ne yaptiniz cozum bulundu mu acaba.

Isin tuhafi bu konudaki ilk marsdaki ses bende de var sogukken ilk marsta yapiyor sicakta yapmiyor.
Her yil eylul ekim gibi baslayip nisan gibi bitiyor bu ses de. Mars motoru temizlenip yaglanacak dedi usta bana da.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Herhangi bir işlem yapmadım..Ustalara dinletecez artık ..Burda bir çözüm bulurlar mı bilmiyorum..

Bu sabah farkettim. Benim fd6 aracımda vardı. Yeni aldığım 2015 model fb7 aracımda da var. Servise gitmeye az kaldı. Bir söyleyeyim bakalım ne diyecekler. Sonucu buradan paylaşırım.

2009 fd6 Premium
2015 fb7 Exculitive

Geri