Marş dinamosundan gelen ses

Aracınız
Bende de yapıyordu o sesi. Ford elektirikçisine gittim. Usta güzelce söktü. Bütün parçaları dağıttı. Komple herşeyi balata temizleyici ile fırça ile güzelce temizledi. Marş motorunu toplarken en uzun dirençli pahalı diye milletin pek kullanmadığı gres ile güzelce yaplayarak topladı. Taktı yerine. Ogün bu gündür (6 ayı geçti) hergün çalıştırırken çıkan ses bir kere bile çıkmadı. Kömürlerine baktı. İlk günkü gibi dedi. Değişmedi.

Kısacası çıkarılıp temizlenip greslenip takılması lazım.
Japon malı zaten marş dinamosu.

Usta forda göre kıyasladı. Hayran kaldı dinamoya ne güzel yapmış adamlar diye diye seve seve topladı

SM-G973F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@sirua35 Can kardeşim araba işini ne yaptın?

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhabalar , konuyu hortlatmak gibi oldu bende de marş motorundan ses geliyordu . Dün Ankarada Honda’cı Kadir de bakımını yaptırdım revizyon 275 TL - işçilik 200 TL aldı . Ankarada olan arkadaşlar için marş motoru bakımına oraya kesinlikle gitmeyin . ( araç fd6- bir kaç oto elektrikçiye gittim bunu sökemem yeri sıkıntılı diyip gönderdiler ) .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar , konuyu hortlatmak gibi oldu bende de marş motorundan ses geliyordu . Dün Ankarada Honda’cı Kadir de bakımını yaptırdım revizyon 275 TL - işçilik 200 TL aldı . Ankarada olan arkadaşlar için marş motoru bakımına oraya kesinlikle gitmeyin . ( araç fd6- bir kaç oto elektrikçiye gittim bunu sökemem yeri sıkıntılı diyip gönderdiler ) .

Neden gitmeyelim, sorun ne devam mı ediyor ?

Aracınız
Civic FD6 2009
Neden gitmeyelim, sorun ne devam mı ediyor ?

Fiyat aşırı yüksek . Bir de sadece marş motorunu yağlamışlar . Diğer yerlerde kömürünü falan değiştirdileri halde fiyat 350 TL . Kömürleri falan değiştirirsen fiyatın 500 TL olacaktı dediler . Cebinizi düşünüyorsanız diye söylemek istedim sadece.

Aracınız
Civic FD6 2009
İşinin ehli bir elektrikçide ederi en fazla 200, kömür değişse bile.

450 vermek beni aşırı üzdü açıkçası . Sürekli gittiğim yer olduğu için fiyat sormadım o benim acemiliğim oldu . O yüzden paylaşma isteği duydum

fd112

Özel Üye
Aracınız
Civic FD6 2012
Honda nın marş motoru sökülmesi zor olduğu için elektrik ustaları bazen el emeği diye fazla alıyorlar. Ayrıca yağlama hususunda özel kaliteli yağlar var ısınmayı engelleyen ve kiri tozu tutmayan ve kömür dahil hepsi en fazla 250-300 tutar

Geri