Marş sorunu

Aracınız
Arkadaşlar 2013 civic lpgli aracım var.Bütün bakımları zamanında yapıldı.Soğuk havalarda araç ilk marşta çalışıyor fakat çalışma esnasında hani çalışan arabada marşı basmayı uzatıyormuş gibi bir ses geliyor. Sıcak havalarda bu olay olmuyor.Sorun ne olabilir ki? Teşekkürler.Bir de akü de sorun varsa garanti kapsamına giriyor mu?

Aracınız
Arkadaşlar aracımı Konya'da bırakıp memlekete gittim.Yaklaşık 5 gün hiç çalışmadı.Geldiğimde anahtarın kenarındaki siyah tozları iyice temizledim.Bir de böyle deneyelim dedim.Tek marşta -14 derecede bahsettiğim kaçırma sesi gelmeden çalıştı. 2 gündür hiç bir sorun yok.Herkes anahtarını temiz tutsun. :)

Dün tesadüfen bu sayfayı okudum
Marş basmadaki o ses bende de vardı gece anahtarı bir güzel temizledim. Ve her sabah gelen o acı ses bu sabah yoktu. Teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar 2013 civic lpgli aracım var.Bütün bakımları zamanında yapıldı.Soğuk havalarda araç ilk marşta çalışıyor fakat çalışma esnasında hani çalışan arabada marşı basmayı uzatıyormuş gibi bir ses geliyor. Sıcak havalarda bu olay olmuyor.Sorun ne olabilir ki? Teşekkürler.Bir de akü de sorun varsa garanti kapsamına giriyor mu?

O ses mars dinamosundan geliyor
İyi bir elektirikçi bulacaksın söküp bakımını yapacaklar ortalama 150 TL bayılacaksın sorun kalmayacak.

Kesın ve net %100 çözümü budur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim FC5 kasada da oluyor bazan...aküdendir diye düşündüm ama servis akü iyi durumda dedi sebebini bende tam anlayamadım bazan ilk marş da çalışıyor bazan de marş süresini uzatarak çalışıyor. İmmodan olabilirmi? bence değil immodan olsa hiç çalışmaz diye düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bahsettiğiniz sorun çözüldü mü ilk marsta basmama sorunu

Aracınız
1-lpg li araçlarda regülatörün yıpranmasıyla manifolda gaz sızar soguk havalarda özellikle akşamdan sabaha kadar bekleyen arabada geç çalışma sorunu olur. 1 2 saatlik beklemelerde olmaz az gaz sızdıgı için.
2- eger soğuk havalarsa çalıştırmaya çalışırken dişliler birbirine sürter gibi bir ses gelip geç alışıyorsa marş motoru dişlilerinden olur. ( işallah öle bişey degildir ordinali bir akç ay önce 5000 liraydı yan sanayi 3000 küsür çıkma 1000 lira civarı ama ne kadar güvenilir.)
anatar felan demişsiniz bilemedim ilk defa duydum. benim tahminim regülatör diyaframlarınızda yıpranma var tamiri 350 400 lira yani içini açıp degiştiriyorlar ben öle yaptım sorunsuz biniyorum yenisi işe degiştirelim diyorlar oda 900 1000 lira civarında sanırım

Geri