Civic FD6 Motor arıza lambası ve vsa uyarı lambası aynı anda yanıyor

Zoa

0
Merhaba,
2011 honda civic aracımda motor arıza lambası ve vsa uyarı ışığı aynı anda yanıyor. Araç gaz yemiyor ve titriyor. Bunu genelde ilk çalıştırdığımda yapıyor ve sadece benzinde yapıyor. Gaza geçtiğinde titreme geçiyor. Daha önce bu gibi bir durumla karşılaşan oldu mu?
Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
eyvallah. peki servis nokta atışı arıza tespiti yapabiliyor mu.
Subap ayarının bir arıza kodu yoktur. Sebeb sonuç ilişkisinden çıkar. Bu konuda tecrübe lazım. Servis sadece ecuyu tarama yapıp birşey varmı diye bakabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FD6 2011
merhaba konuyu biraz hortlatayım. benim araç 2011 premium otomatik. 125 binde. araçta şöyle bir arıza var hem benzinde hem lpg de tekleme titreme yapıyor. 6 7 ay öncesinde benzinde çok az hissediliyordu. şu anda benzinde de hissedilir derecede oldu. aralık son haftası yağ değişimi yaptırdım. o zaman ustam makineye bağladı silindir 1 ve 3 de galiba tekleme arızaları çıktı. 2 ocakta okula giderken sabah arabayı çalıştırdım biraz ısıtıp yola koyuldum. daha caddeye çıkar çıkmaz araba belki 2 gün hiç çalışmadığından ve hava soğuklupundan dolayı sanırım vsa ve arıza lambası beraber yanıp araç çekişten düştü gaz yememeye başladı kenara çekip stop yapıp tekrar çalıştırdım. aracın ısınmasını bekledim ve yola koyuldum sorun olmadı. son olarak 04 ocak cumartesi yaşadıklarımı yazayım istanbuldan izmite gidereken böyle 105-120 arası hızda hafiften araç zorlandı ve arıza lambası yanıp sönmeye başladı. araba gazı kesti. gaz pedalına basmama rağmen gaz yemedi. hemen yol kenarına çekip stop yaptım tekrar çalıştırdım. sorun düzeldi arabayı kasmadan devam ettim. pazar günü tekrar istanbula dönerken dilovası yokuşunda araç zorlandı yine aynı sorunu yaşadım. yine stop et çalıştır yaparak yola devam edip istanbula geldim. bu soruna acil bir çözüm bulmalıyım. fakat ekonomik sıkıntılardan ötürü deneme yanılma ile uğraşamam. nokta atışı çözüm bulmalıyım. yağ değişimi yapan ustam kesin boğaz kelebeği temizliği dedi. 500 lira gözden çıkar diyor. tahmini tecrübenizee dayanarak sorunum ne olabilir.
Aynı sıkıntı bende de var. Acaba sorununuz nasıl çözüme kavuşturdunuz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri