Motor arıza lambası

Ad Soyad
adem deniz
Aracınız
Civic FC5 2017
mrb arkadaşlar ,foruma yeni katıldım bende 2017 model brc lpg li eco elagence var yaklaşık olarak 15 aydır kullanıyorum, soguklar başlar başlamaz yani 15 gün önce motor arıza lambası sarı renkte yandı bende tamirciye götürdüm cihaza taktırdım ,ustanın söyledigi arızanın oksijen sensörü oldugunu ve gaz ayarıyla alakalı oldugunu belirtti ve arıza lambasını söndürdü ,aradan 4 yada beşgün geçti tekrar motor arıza lambası yandı bende lpg ayarıyla alakalı brc servisine gittim oradaki usta da bujilerin degişmesi ve sibop ayarı olması gerekiyor dedi bende açıkcası huylandım ,bu sorunla karşılaşan var mıdır ,beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben bujilerin en geç 70 bin hadi diyelim 80 binde kesinlikle değişmesi taraftarıyım ha değişmezse çalışmaz demiyorum ama aracı zararının büyük olduğunu biliyorum en önemlisi bobinlere ve subablara sonra aküye şarj dinamosuna yanma odasına vs adamların şunu NGK firmasının şunu yaptığınızda düşünmüyorum biz bujileri 120 bin km ömürle üretelim adamlar 60 binde değiştirsin bizde para kazanalım demiyordur belli bir tolerans ile ürettiklerini verdikleri rakamlarının doğru olduğunu Honda servislerinde 50 bin km diyip işi garantiye aldıklarını düşüyorum Hondayı da şuçluyamam çünkü yoğun trafikte yada durağan halde araç km yapmasa bile buji işlemini yapmaya devam ediyor eğer yanlış düşündüğüm bir yer var ise karşılıklı müzaraya varım bilmediğim bazı şeyler olabilir :)

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri