Motor Kazası

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçenlerde bir motosiklet sürücüsü arkadan aracıma çarptı hemen kişiye baktım kafa bir milyon alkollüydü hastaneye götürdük kendisinde problem yok.
Hatalı karşı taraf görüldü tamamen. Kişi para olarak karşılamayacağını belirtti bende kaskodan yaptıracağım mecbur motorun sigorta da yok.
Hasar kaydı yoktu aracımda sırf bu yüzden kayıt olsun istemiyorum ama mecbur yapılacak. Sağ iç stop serviste 2650 tl şaka gibi. Tamponda da ufak işler var. Sizce ne yapmalıyım tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1 (1).jpg
    1 (1).jpg
    176.8 KB · Görüntüleme: 230
  • 1.jpg
    1.jpg
    191.5 KB · Görüntüleme: 238
  • 2.jpg
    2.jpg
    194.2 KB · Görüntüleme: 245
  • 3.jpg
    3.jpg
    151.3 KB · Görüntüleme: 230
  • 4.jpg
    4.jpg
    147.2 KB · Görüntüleme: 234
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Benim tavsiyem kaskodan yaptırmanızdır. Kaskolara bir ton para ödüyoruz. Karşı tarafında sigortası yok diyorsunuz ayrıca. E parasıda yok.. Yani bütün olumsuzlukların hepsi var. Bu sebepten ötürü kaskodan yaptırın gitsin. Cebinizden 2650 + diğer işçiliklerle toplamda 3 bin tl cıkması muhtemel..

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam, çok büyük geçmiş olsun. @siviq arkadaşımıza katılıyorum. Büyük şanssızlık olmuş gerçekten. Bununla geçmiş olsun diyelim...

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Geçmiş olsun. Kaskodan yaptırın fotoğraf elinize zaten satarken sıkıntı olmaz durum ortadayken.

Bu bizim milleti de anlamıyorum. Aracının sigortası bilmem neyi yok ama içmeyi biliyor.

Çok geçmiş olsun.
Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası da yok mu acaba? Yoksa aracını bağlatın.
Peki siz kendi hasarınızı zorunlu trafik sigortasından yaptırabilir misiniz? Öyle bir imkan varsa kasko yerine onu kullanmak daha uygun olur. Ama öğrenmek lazım karşılıyor mu diye.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Çok geçmiş olsun.
Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası da yok mu acaba? Yoksa aracını bağlatın.
Peki siz kendi hasarınızı zorunlu trafik sigortasından yaptırabilir misiniz? Öyle bir imkan varsa kasko yerine onu kullanmak daha uygun olur. Ama öğrenmek lazım karşılıyor mu diye.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kendi trafik sigortanız sadece bir kazada hata sizde olduğu takdirde karşı tarafın hasarını karşılamak üzere vardır, size hiçbir şekilde faydası yoktur diye biliyorum.
Karşı tarafın trafik sigortası olup olmadığı meselesi benim de kafama takıldı ve tahinimce o da yok.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Teşekkürler arkadaşlar. Karşı tarafta sigorta yok motorunu bağladılar zaten. Benim sigortam ödeme yapmıyor. Kaskomdan yaptıracağım mecbur:( yani adamın kusurundan biz hasar kaydı yiyoruz saçmalık gerçekten kendi hatam olsa neyse diyeceğim. Acaba seneye kasko daha yüksek maliyetli çıkacak mı bu şekilde olunca.

alibey

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Normal şartlarda kaskoyu bozduğunuz için hasarsızlık indiriminiz son bulur. Ancak bazı poliçelerde 1 kazaya kadar anlaşmalı servislerde yapılırsa hasarsızlık yalnızca bir kademe düşüyor, bazı poliçelerde de 1 adet olmak kaydıyla far ve stop sinyali kırılması hasarsızlığı bozmuyor. Poliçenizi incelemenizi tavsiye ederim.

Geri